Sergiu Bus si Sumudica jr au contribuit la victoria categorica a Astrei, in primul meci amical din Cipru

astra-cantonament-cipruCampioana Ligii 1 s-a impus cu 7-0 in primul amical al iernii disputat in cantonamentul din Cipru, contra formatiei Pafos (Cipru, liga a doua).

Primul gol al Astrei a fost marcat de jucatorul adus pentru a-l inlocui pe Denis Alibec, atacantul Sergiu Bus, in minutul 9. Ricardo Alves a stabilit scorul pauzei, 2-0, in minutul 45.

In repriza secunda, Daniel Florea a inscris de trei ori, in minutele 47, 53 si 90, iar Dandea si fiul antrenorului principal, Marius Sumudica jr, au inchis lista marcatorilor.

Echipele folosite de Marius Sumudica:

Prima repriza: Gavrilas – Geraldo, Piţian, Ricardo – Butean, Boubacar, Boboc, Nicoara – Boudjemaa, Bus, Balaure

Repriza a doua: Bosneag – Dandea, Oros, Fabricio, Belu, Ionita, Moise, V. Gheorghe, Stan, Sumudica jr, Florea