Dupa infrangerea de la Bilbao, FC Barcelona a reusit sa se califice in sferturile de finala ale Cupei Regelui! VIDEO

tripleta-messi-neymar-suarezSuarez, Neymar si Messi au inscris fiecare cate un gol in victoria din returul optimilor, scor 3-1, cu Athletic Bilbao.

Suarez a deschis scorul in minutul 36 dupa ce, cu 10 minute mai devreme, o reusita perfect regulamentara i-a fost anulata gresit de brigada de arbitri.

Neymar a dus scorul la 2-0 in debutul partii secunde, brazilianul transformand un penalti obtinut tot de el, pentru ca imediat Saborit sa reduca din diferenta pentru basci.

Messi a „inchis tabela” in minutul 78, el transformand impecabil o lovitura libera de la marginea careului advers.