Premier League, in ultima zi a anului: Chelsea si Liverpool s-au distantat in fruntea clasamentului! Record egalat de trupa lui Conte. VIDEO

fabregas-si-willianIn etapa a 19-a din Premier League, disputata in ultima zi a anului 2016, liderul Chelsea a castigat, pe teren prorpiu, cu Stok City, scor 4-2, la fel ca si urmatoarea clasata, Liverpool, 1-0 in fata lui Manchester City.

A fost al 13-ea succes consecutiv pentru Chelsea, in campionat, care a egalat vechiul record al lui Arsenal, in sezonul 2001-2002.

Intr-un alt meci dispuatat sambata, Manchester United a invins-o greu pe Middlesbrough, 2-1 pe teren propriu, nou-promovata conducand atunci cand mai erau mai putin de zece minute din timpul regulamentar. Trupa lui Mourinho a inscris de doua ori in mai putin de doua minute, prin Martial si Pogba.

Etapa inceputa vineri se va incheia duminica, 1 ianuarie, cu partidele Watford – Tottenham si Arsenal – Crystal Palace.