VIDEO / Bucurie mare in vestiarul Viitorului! Hagi a sarbatorit alaturi de jucatori: „Campioni vom fi la anul, cand se vor termina etapele”

hagi-viitorul-constanta-vestiar-bucurieElevii lui Hagi au terminat anul pe primul loc in clasamentul Ligii I, dupa ce au invins-o pe Botosani cu scorul de 3-1, luni, in ultima etapa a acestui an.

Moldovenii au deschis scorul in primele secunde ale partidei, prin executia lui Roman, dar constantenii au egalat prin penalty-ul transformat de Iancu in minutul 16, care a dus echipele la egalitate la vestiare.

In repriza secunda, Chitu a dus Viitorul in avantaj, dupa ce a marcat in minutul 50. Razvan Marin a inchis jocul la 3-1, dupa ce a introdus si el mingea in poarta, in minutul 62.

Astfel, Viitorul a depasit-o pe Steaua in clasament si a devenit campioana de iarna a Ligii I. Constantenii au adunat 42 de puncte, iar Steaua are cu 2 mai putine. Pe locul 3, se afla Gaz Metan Medias cu 37 de puncte, la egalitate cu CS U Craiova.

Tehnicianul Viitorului s-a bucurat in vestiar, alaturi de jucatori, cantand si sarind cu ei.

”Suntem pe primul loc. Campioni vom fi la anul, cand se vor termina etapele. Suntem pe un drum extraordinar. Echipa a capatat personalitate, continuitate. Dupa punctele pe care le-am luat suntem linistiti. Suntem sus, ramanem în play-off. Trebuie sa gandim, sa nu facem greselile de anul trecut. Avem campioni in spate. Am progresat si inca nu suntem la maximul potentialului. Avem jucatori cu o mentalitate buna. Echipa mare se apropie de jocul Academiei”, a declarat Hagi, conform Digi Sport.