Laurentiu Reghecampf, despre situatia lui Tudorie: „Are destule aparitii la echipa noastra, e bine sa mai primeasca cate o palma la fundulet”

reghecampf-voluntariLaurentiu Reghecampf a vorbit despre situatia lui Alexandru Tudorie la Steaua si considera ca declaratiile negative pe care le-a facut despre el si jocurile la echipa secunda sunt ca o palma pentru a-l trezi la realitate pe tanarul fotbalist.

„Tudorie este un jucator tanar. Cred ca a avut destul de multe aparitii in echipa noastra. Este foarte greu sa intre direct şi sa joace la nivelul pe care ni-l dorim noi. Mai ales pe postul de atacant. Trebuie sa avem rabdare. Tudorie mai are inca doi ani dupa anul acesta in care poate sa fie considerat ca jucator sub 21 de ani, este un jucator cu care noi mergem mai departe.

Acesti jucatori trebuie sa invete sa devina profesionisti cat mai repede şi eu cred ca este bine sa mai primeasca, asa, cate o palma la fundulet. Pentru ca sunt tineri, au fluctuatii foarte mari şi aici nu ma refer numai la meciuri, ma refer şi la antrenamente, la viata extrasportiva şi la absolut tot ce inseamna fenomenul fotbal. Noi trebuie sa-i educam şi sa-i aducem cu picoarele pe pamant şi sa-i facem sa devina mai buni, la fiecare etapa pe care o joaca.

Tudorie poate sa joace la echipa a doua fara niciun fel de probleme şi cred ca este un lucru benefic pentru cei care nu fac parte din lotul mare sa poata juca meciuri oficiale”, a declarat Laurentiu Reghecampf, conform Dolce Sport.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000