Laurentiu Reghecampf, despre situatia lui Tudorie: „Are destule aparitii la echipa noastra, e bine sa mai primeasca cate o palma la fundulet”

reghecampf-voluntariLaurentiu Reghecampf a vorbit despre situatia lui Alexandru Tudorie la Steaua si considera ca declaratiile negative pe care le-a facut despre el si jocurile la echipa secunda sunt ca o palma pentru a-l trezi la realitate pe tanarul fotbalist.

„Tudorie este un jucator tanar. Cred ca a avut destul de multe aparitii in echipa noastra. Este foarte greu sa intre direct şi sa joace la nivelul pe care ni-l dorim noi. Mai ales pe postul de atacant. Trebuie sa avem rabdare. Tudorie mai are inca doi ani dupa anul acesta in care poate sa fie considerat ca jucator sub 21 de ani, este un jucator cu care noi mergem mai departe.

Acesti jucatori trebuie sa invete sa devina profesionisti cat mai repede şi eu cred ca este bine sa mai primeasca, asa, cate o palma la fundulet. Pentru ca sunt tineri, au fluctuatii foarte mari şi aici nu ma refer numai la meciuri, ma refer şi la antrenamente, la viata extrasportiva şi la absolut tot ce inseamna fenomenul fotbal. Noi trebuie sa-i educam şi sa-i aducem cu picoarele pe pamant şi sa-i facem sa devina mai buni, la fiecare etapa pe care o joaca.

Tudorie poate sa joace la echipa a doua fara niciun fel de probleme şi cred ca este un lucru benefic pentru cei care nu fac parte din lotul mare sa poata juca meciuri oficiale”, a declarat Laurentiu Reghecampf, conform Dolce Sport.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1821
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1220
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021