Viitorul, din nou pe primul loc in Liga I!

viitorul-constanta-concordia-chiajna-meciViitorul Constanta a invins-o luni, in deplasare, pe Concordia Chiajna, cu scorul de 2-1, in etapa cu numarul 20 a Ligii I si a urcat pe primul loc in clasamentul competitiei.

Benzar a deschis scorul pentru oaspeti inca din mintul 12 si a dus Viitorul in avantaj la vestiare. Purece a majorat diferenta in minutul 70, la 8 minute de la intrarea sa pe teren.

Concordia a inchis jocul la scorul de 1-2, dupa ce Cristescu a introdus mingea in poarta printre picioarele portarului constantean.

Astfel, Viitorul aduna 39 de puncte si urca din nou, pe primul loc in clasamentul Ligii I. Concordia ramane pe locul 12, cu 16 puncte.

Concordia Chiajna: Balgradean – Barboianu, Albu, Koenders, Bucurica – Costin – Serediuc, Rosu, Cristescu – Pena, Raducanu
Rezerve: Draghia, Asanache, Padovani, Cristea, Marin, Rogoveanu
Antrenor: Emil Ursu

Viitorul: Buzbuchi – Hodorogea, Taru, Boli, Ganea – Benzar, Nedelcu, Marin – Chitu, Nimely, Coman
Rezerve: Tordai, Carp, Iancu, Lopez, Cicaldau, Vana, Purece
Antrenor: Gheorghe Hagi