Mircea Rednic a debutat cu infrangere la scor pe banca lui Mouscron, in fata propriilor suporteri! VIDEO

rednic

Sambata seara, in fata propriilor suporteri, Mircea Rednic a debutat cu infrangere pe banca lui Mouscron, fiind invins de Mechelen, scor 1-4, in etapa a 18-a din prima liga begiana.

Kolovos a deschis scorul in minutul 35, dar echipa lui Rednic a egalat in minutul 38. Pana la pauza, in minutul 41, Mechelen a trecut in avantaj grație golului lui Matthys. In a doua repriza, Bjelica a marcat in minutul 69, iar Vitas a marcat in prelungiri, din penalty.

In urma acestui rezultat, Mouscron se afla pe locul 15, din 16 echipe, cu 11 puncte in 15 etape, la egalitate de puncte cu ultimul loc, Westerlo, dar care are un meci mai putin.