Liga I are un nou lider, echipa care a marcat cinci goluri in aceasta etapa

bucurie-gaz-metanGaz Metan Medias a invins-o la scor pe Pandurii Targu Jiu sambata, in etapa cu numarul 20 a Ligii I si a urcat pe primul loc in clasament, egaland-o la puncte pe Steaua.

Scorul  a fost deschis in minutul 17 de catre Sanmartean, dar dupa doar trei minute, oaspetii au egalat prin reusita lui Munteanu. Chiar inainte de pauza, Gazul a marcat iar, dar de aceasta data, in propria poarta. Astfel, Pandurii au intrat in avantaj la vestiare, cu scorul de 2-1.

Din minutul 64, a inceput macelul. Munteanu a mai inscris de doua ori, reusin astfel hat-trick-ul. In minutul 77, Axente a inscris si el si a dus scorul la 2-4. Dupa doar doua minute, Bic a inchis jocul cu reusita sa.

Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias 2-5

Gaz Metan Medias a egalat-o la puncte pe Steaua si a depasit-o in clasament, acestea avand 37 de puncte. Steaua are in schimb, un meci in minus, urmand ca duminica, sa dispute partida aferenta etapei, impotriva Astrei Giurgiu.

Pandurii Targu Jiu se situeaza pe locul 8, cu 24 de puncte.