Grigoras, dupa infrangerea usturatoare cu Medias: „Chiar nu mai conteaza depunctarea, celelalte probleme sunt mai acute”

petre-grigorasPandurii Targu Jiu a pierdut dramatic partida de sambata, impotriva celor de la Gaz Metan Medias, la scorul de 2-5, in etapa cu numarul 20, a Ligii I. Petre Grigoras a vorbit dupa aceasta partida afirmandu-si nevoia de jucatori care sa improspateze lotul.

„In fotbal daca din punct de vedere fizic nu esti la un nivel acceptabil, n-ai nicio sansa. Azi s-a vazut in prima repriza cat am putut sa alergam. Cred ca nu ne-au pus adversarii nicio problema. Si din contra, la golul lor le-am facut noi un cadou urias. Altfel aveam un meci care chiar credeam ca va fi la discretia noastra. Dar din pacate sleiti de puteri in partea a doua, s-a vazut ca n-am mai putut sa stam in ghete. Dar n-am ce sa le reprosez, pentru ca toata saptamana au fost cu perfuzii. Parca acum am o unda de regret ca n-am cerut amanarea acestei partide, pentru ca logic asa trebuia sa facem.

Baietii sunt de apreciat ca si-au periclitat sanatatea si au intrat in teren in conditiile in care am contactat un virus care ne-a rapus pe toti. Si ati vazut in repriza a doua, cand nu s-a mai putut alerga, au trecut pe langa noi ca trenul prin gara.

Chiar nu mai conteaza depunctarea. Cu 3 puncte sau fara 3 puncte nu conteaza, cu toate ca e dureros sa pierzipuncte. Dar celalalte probleme sunt mai acute. Avem nevoie de jucatori”, a declarat Grigoras, conform Dolce Sport.