Liderul Ligii a II-a a inceput returul de campionat cu stangul. Juventus pierde din avantaj

cs-mioveniJuventus Bucuresti, liderul Ligii a II-a, a disputat vineri, in deplasare, partida impotriva celor de la CS Mioveni, pe care au pierdut-o cu scorul de 1-0, in prima etapa a returului de campionat.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 44, prin executia lui Marius Staicu, care a inchis meciul, inca de la finele primei reprize.

Meciul s-a disputat in nocturna, pe terenul celor de la Mioveni, iar gazdele au obtinut cele trei puncte din meciul cu prima clasata, urcand astfel, o pozitie in clasamentul Ligii a II-a. Mioveni este acum, pe locul 5, cu 34 de puncte, la egalitate cu Sepsi Sfantu Gheorghe si Olimpia Satu Mare, echipe care vor disputa sambata, meciurile aferente acestei etape.

Juventus Bucuresti ramane lider, cu 42 de puncte, la 5 puncte de echipa de pe locul 2, FC Brasov, cu care se va intalni in etapa viitoare, pe teren propriu. In etapa cu numarul 21, Mioveni se va deplasa la Satu Mare.

Iata echipele:

Mioveni: F. Croitoru – Tomozei (Tirică 69′), Gugu, I. Stoica, Ed. Stoica – Boboc, Biceanu – Rădescu, Ed. Florescu (Nilă 74′), Ayza (cpt.) – M. Staicu (C. Năstăsie 69′)

Rezerve neutilizate: Oct. Popescu – Vişa, M. Galan, Iamandi
Antrenor: Alexandru Pelici

Juventus: R. Stoian – Beţa, Morariu, Wallace, Val. Dima (Bustea 46′) – Bărbulescu (cpt.), Băjenaru – L. Cazan (Carabela 46′), Chipirliu (Călinţaru 59′), Al. Roşca – Buhăescu

Rezerve neutilizate: Fila – Al. Nica, Stoenac, Mareş
Antrenor: Daniel Opriţa