REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 13-a (s2 si s4) si a 14-a (s1, s3 si s5). Filiasi, Miercurea Ciuc si Deva si-au invins adversarele la scor

duel-liga-3Campionatul din esalonul al treilea continua in acest weekend cu etapele 13 pentru seriile 2 si 4 si 14 pentru seriile 1, 3 si 5. 18 meciuri se vor disputa vineri, urmand ca restul de 19 sa se desfasoare sambata. Toate partidele vor avea ora de incepe 14:00.

SERIA I – etapa 14

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Pascani 6-0

Sambata
Sporting Liesti – Aerostar Bacau 1-2
Sportul Chiscani – SC Bacau 0-1
Metalosport Galati – CSM Roman 0-1
Avantul Valea Marului – Atletico Vaslui 2-4
AFC Odorheiu Secuiesc – Stiinta Miroslava 1-3
AFC Harman – Olimpia Ramnicu Sarat 0-1

 

SERIA II – etapa 13

Metaloglobus Bucuresti – AFC Astra II 2-0
Dinamo Bucuresti II – CSM Oltenita 1-1
Înainte Modelu – SC Popesti Leordeni 3-3

Sambata
CS Tunari – Viitorul Constanta II 2-1
Petrolistul Boldesti – Arsenal Malu 5-1
Viitorul Domnesti – Unirea Slobozia 2-1
Delta Dobrogea Tulcea – Axiopolis Sport Cernavoda 2-1

 

SERIA III – etapa 14

Steaua Bucuresti II – SCM Pitesti 1-3
ACSO Filiasi – Atletic Bradu 7-0
FC Voluntari II – CS U Craiova II 3-1

Sambata
FCM Alexandria – Concordia Chiajna II 2-0
CS Podari – Urban Titu 1-1
Sporting Rosiori – CS Mioveni II 2-3
Flacara Moreni – ACS Sirineasa 3-0

 

SERIA IV – etapa 13

Millenium Giarmata – Performanta Ighiu 3-1
National Sebis – CSM Lugoj 2-0
Pandurii Targu Jiu II – Ripensia Timisoara 3-1
ACS Poli Timisoara II – CSM scolar Resita 1-0
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva 2-6
Unirea 1924 Alba Iulia – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-2

Sambata
Industria Galda – UTA Batrana Doamna II 2-2

 

SERIA V – etapa 14

FC Zalau – Sanatatea Cluj 0-0
Gaz Metan Medias II – Unirea Jucu 3-2
FC Bistrita – CS Osorhei 1-1

Sambata
AFC Hermannstadt – ACS Comuna Recea 1-2
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir 0-0
Viitorul Ulmeni – CS Iernut 3-2
Avantul Reghin – ASA Targu Mures II 3-0

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2CS U Craiova321512
3FCSB291414
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8CSM Poli Iasi1815-4
9ACS Poli Timisoara1814-5
10Concordia Chiajna1715-1
11FC Voluntari1614-3
12OSK Sf Gheorghe1115-15
13Gaz Metan Medias915-20
14Juventus Bucuresti715-18