Grozavu si Helesteanu au intrat in conflict cu oltenii: ”Ce, ma? Voi sunteti Craiova? (…) Nu va mai agitati asa, ca tot Steaua ia campionatul!”

craiova-botosaniIn timpul meciului castigat de CSU Craiova cu 1-0 in fata lui FC Botosani, antrenorul moldovenilor, Leo Grozavu, si directorul executiv al clubului din nordul tarii, Anton Heleseteanu, au intrat in conflict, potrivit Gazetei Sporturilor, cu suporterii olteni.

Mai intai, pe finalul primei reprize, inainte ca Baluta sa marcheze unicul gol, Mihai Bordeianu a fost eliminat, in minutul 38. Decizia ”centralului” Marcel Barsan a fost contestata de catre fostul arbitru, Helesteanu, care, apoi, s-ar fi injurat cu cei din tribune, amenintandu-l chiar pe un spectator: ”Stai aici si vedem noi dupa meci!

In partea secunda, a venit randul antrenorului Grozavu sa se contreze cu fanii Craiovei:

Ce, ma? Voi sunteti Craiova? Nu sunteti Craiova. Nu vedeti ca nu jucati nimic? Noi suntem slabi, dar nici voi nu jucati nimic! Nu va mai agitati asa, ca tot Steaua ia campionatul!”, le-a strigat Grozavu spectatorilor din tribune, cu care intrase in conflict.