FINAL / Viitorul – Dinamo 1-1. Nimely a egalat pe final, dupa ce Lazar a deschis scorul in minutul 17

viitorul-dinamo

Marti, la Ovidiu, Viitorul si Dinamo, au remizat, 1-1, intr-un meci spectaculos in care Vali Lazar a deschis scorul, in minutul 17, iar Alex Nimely a egalat, pe final, in minutul 84.

In urma acestui rezultat, Dinamo, aflata inca pe doi, cu 16 puncte, risca sa-si piarda locul pe podium si sa piarda contactul cu liderul Steaua, care se poate distanta la sapte puncte de ”caini”. In ceea ce-i priveste pe dobrogeni, acestia au ajuns la 14 puncte, insa exista posibilitatea sa se regaseasca in afara locurilor de play-off la finalul rundei.

Aceasta a fost prima confruntare dintre cele doua echipe dupa cea din ”Stefan cel Mare”, din ultima etapa a play-off-ului sezonului precedent. Respectivul joc a fost si ultimul din viata lui Patrick Ekeng, fostul jucator al ”alb-rosilor” decedand dupa ce s-a prabusit atunci pe teren.

Viitorul: Ramniceanu – Benzar, Tiru, Boli, Brandan – Marin, Nedelcu, Purece – Chitu, Coman, Iancu.
Antrenor: Gheorghe Hagi.

Dinamo: Branescu – Romera, Nedelcearu, Maric, Filip – Hanca, Busuladzic, Nistor – Petre, Nemec, Lazar.
Antrenor: Ioan Andone.