Klopp l-a invins pe Conte pe ”Stamford Bridge”! Henderson a inscris un gol senzational pentru Liverpool (VIDEO)

chelsea-liverpoolLiverpool a castigat cu 2-1 duelul cu Chelsea, de pe ”Stamford Bridge”, asta dupa ce a condus cu 2-0 la pauza, iar echipa lui Jurgen Klopp a egalat-o pe cea a lui Antonio Conte, la numarul de puncte, 10, dupa cinci etape.

”Cormoranii” au marcat pentru prima data in minutul 17, prin Dejan Lovren, dupa o centrare foarte buna a lui Coutinho, iar, in minutul 36, Jordan Henderson a facut 2-0 cu un sut extraordinar.

Cu o jumatate de ora inainte de final, in minutul 61, Diego Costa a redus din diferenta, insa, pana la final, ”albastrii” nu a reusit sa marcheze si golul egalizator, suferind prima infrangere a sezonului.

Chelsea – Liverpool a fost primul meci al etapei a cincea din Premier League si al doilea, dupa Manchester United – Southampton 2-0, disputat vineri seara, in acest sezon.