Reghecampf nu-l iarta pe Enache: ”Este vina totala a lui. Mi-am cerut scuze arbitrului. A fost cartonas rosu corect”

laurentiu-reghecampfSteaua a pierdut, la Ankara, cu 2-0, in fata lui Osmanlispor, un meci in care Enache a fost eliminat inainte de pauza, iar Tamas a facut un penalty in partea a doua care a condus la deschiderea scorului. La final, Laurentiu Reghecampf a spus ca regreta greselile facute de cei doi aparatori, iar, referitor la cartonasul rosu primit de fostul jucator al Astrei, antrenorul ”ros-albastrilor” a zis ca si-a cerut si scuze arbitrilor.

Am facut o prima repriza foarte buna. Este pacat ca un jucator cu asa mare experienta, cum e Enache, sa ia rosu la ultima faza. Este vina totala a lui. Mi-am cerut scuze arbitrului. A fost cartonas rosu corect.

In repriza a doua nu ne-am ridicat la nivelul asteptat. Daca eram mai atenti in prima repriza, puteam conduce la pauza.

Daca nu greseam la faza penalty-ului, primeam greu gol. Daca primeam. A fost o greseala de pozitionare. Este greu la acest nivel. Este pacat ca Gabi a facut acel penalty pentru ca el si ceilalti jucatori facusera un meci bun.

Este primul meci si trebuie sa mergem mai departe. Am pierdut primul meci si vom vedea ce va fi in meciul cu Villarreal”, a spus Reghecampf la Sport.ro, sursa citata de Gazeta Sporturilor.