Balotelli a ingenuncheat OM-ul, la debutul sau in tricoul lui Nice! VIDEO

balotelli-NICEOGC Nice a castigat meciul disputat duminica impotriva echipei Olympique Marseille, scor 3-2, in etapa a patra din Ligue 1, intr-un meci in care Mario Balotelli a debut cu doua goluri la formatia de pe Coasta de Azur.

Atacantul italian a marcat la doar sapte minute de la startul partidei, dintr-o lovitura de la 11 metri. Au urmat doua goluri inscrise de Marseille, prin Florian Thauvin si Bafetimbi Gomis, al doilea tot din penalty, 1-2 avand sa fie scorul pauzei.

Mario Balotelli mai perforat o data poarta marseillezilor, in minutul 78, cu o lovitura de cap din interiorul careului de sase metri. Golul decisiv a fost marcat de Wylan Cyprien, in minutul 87.

Dupa primele patru etape din Ligue 1, Nice ocupa locul 2 in clasament, cu 10 puncte, la egalitate cu liderul AS Monaco, in timp ce Olympique Marseille se afla pe pozitia a 14-a, cu patru puncte. Paris Saint-Germain, campioana en titre, este doar pe locul 7, cu sapte puncte.