„John” Hart a debutat la Torino! Englezul a luat „doua”, nu a putut evita infrangerea si a fost criticat la final. VIDEO

Hart-debut-TorinoPortarul englez a debutat la Torino in meciul din deplasare contra lui Atalanta, in etapa a 4-a din Serie A.

Hart a inceput meciul in forta cu doua interventii bune, dar a comis-o imediat dupa pauza, cand a iesit gresit pe o centrare si le-a permis adversarilor sa egaleze, la doua minute dupa ce colegul sau Falque reusise sa deschida scorul. Atalanta a mai inscris un gol din penalty, in ultimele 10 minute de joc, si s-a impus cu 2-1, acesta fiind primul succes in campionat.

Se pare ca Joe Hart mai are nevoie de timp pentru adaptare, dar la fel si italienii: l-au botezat „John” pe foaia de joc.