EXCLUSIV / Mihalcea, dupa remiza obtinuta in prelungiri la Oradea: „Inca nu ne-am gasit atacantul si un mijlocasul de care avem nevoie mare”

adrian-mihalcea-dunareContracandidata Rapidului la promovarea in Liga I, la finalul sezonului trecut, Dunarea Calarasi, nu se regaseste in acest inceput de sezon al esalonului secund, dupa remiza in extremis obtinuta la Luceafarul Oradea, scor 1-1. In urma acestui rezultat, dupa sase runde, calarasenii ocupa locul 12, cu 8 puncte, dar mai pot cobora o pozitie, daca una dintre Academica sau Valcea vor obtine victoria in meciul direct de duminica, in epilogul rundei.

Un punct norocos, pentru ca am egalat in prelungiri, dar am avut sanse mari de tot, pe parcursul meciului, de singur cu portarul si nu am marcat. Mai avem nevoie de un atacant de careu si un mijlocas central. Suntem inca in cautari. Inca mai avem de lucrat, dar mi-a placut atitudinea, iar de aici putem spune ca este un inceput.

Golul norocos, sa recunoastem, dar dupa o faza bine lucrata de elevii mei.

Nu suntem multumiti de locul ocupat, dar inca nu avem omogenitatea care ne-a caracterizat in sezoanele precedente.

Inca nu suntem pregatiti pentru acest sitem cu aceste deplasari infernale. Pana la Oradea am facut 17 ore cu autocarul, ca nu ne permitem sa mergem cu avionul.”, a declarat Adrian Mihalcea, la „Fotbal la matineu”.