REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 2-a. CS „U” Craiova II si Steaua II, unul dintre cele mai spectaculoase dueluri. ACS Poli II, scorul rundei

arges1953In aceasta runda, vineri si sambata, de la ora 17:00, sunt programate sa se desfasoare 35 de meciuri, in timp ce Avantul Valea Marului (Seria I), FCM Alexandria (Seria III) si Viitorul Ulmeni (Seria V) sunt nevoie sa stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe.

SERIA I

vineri, ora 17:00
Atletico Vaslui – AFC Harman 2-1
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2
Aerostar Bacau – Metalosport Galati 0-1
Olimpia Ramnicu Sarat – Olimpic Cetate Rasnov 2-1

sambata, ora 17:00
Stiinta Miroslava – CSM Pascani 4-2
SC Bacau – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
Sporting Liesti – Sportul Chiscani 3-0

SERIA A II-a

vineri, ora 17:00
Dinamo Bucuresti II – SC Popesti Leordeni 0-0
AFC Astra II – Arsenal Malu 3-1
Metaloglobus Bucuresti – Viitorul Constanta II 2-2

sambata, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu 1-1
Viitorul Domnesti – Axiopolis Sport Cernavoda 3-2
Petrolistul Boldesti – CSM Oltenita 3-2
CS Tunari – Unirea Slobozia 1-1

SERIA A III-A

vineri, ora 17:00
CS Mioveni II – ACS sirineasa 1-2
Atletic Bradu – FC Voluntari II 2-1
Concordia Chiajna II – Sporting Rosiori 0-0
SCM Pitesti – ACSO Filiasi 4-1
CS U Craiova II – Steaua Bucuresti II 3-3

sambata, ora 17:00
Urban Titu – Flacara Moreni 1-1
FC Aninoasa – CS Podari 0-0

SERIA A IV-A

vineri, ora 17:00
ACS Poli Timisoara II – CNS Cetate Deva 5-1
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia 0-3
National Sebis – CSM scolar Resita 1-0
Pandurii Targu Jiu II – UTA Batrana Doamna II 0-3

sambata, ora 17:00
Millenium Giarmata – CSM Lugoj 0-2
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cernei 0-1
Performanta Ighiu – Ripensia Timisoara 1-4

SERIA A-V-A

vineri, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – CS Iernut 1-0
CS Osorhei – Avantul Reghin 1-2
Unirea Jucu – Unirea Dej 1-2
Sanatatea Cluj – Recolta Dorolt 4-0
FC Zalau – Gaz Metan Medias II 0-1

sambata, ora 17:00
ACS Comuna Recea – FC Bistrita 3-1
ASA Targu Mures II – AFC Hermannstadt 3-3

CLASAMENTELE

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13