REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 2-a. CS „U” Craiova II si Steaua II, unul dintre cele mai spectaculoase dueluri. ACS Poli II, scorul rundei

arges1953In aceasta runda, vineri si sambata, de la ora 17:00, sunt programate sa se desfasoare 35 de meciuri, in timp ce Avantul Valea Marului (Seria I), FCM Alexandria (Seria III) si Viitorul Ulmeni (Seria V) sunt nevoie sa stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe.

SERIA I

vineri, ora 17:00
Atletico Vaslui – AFC Harman 2-1
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2
Aerostar Bacau – Metalosport Galati 0-1
Olimpia Ramnicu Sarat – Olimpic Cetate Rasnov 2-1

sambata, ora 17:00
Stiinta Miroslava – CSM Pascani 4-2
SC Bacau – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
Sporting Liesti – Sportul Chiscani 3-0

SERIA A II-a

vineri, ora 17:00
Dinamo Bucuresti II – SC Popesti Leordeni 0-0
AFC Astra II – Arsenal Malu 3-1
Metaloglobus Bucuresti – Viitorul Constanta II 2-2

sambata, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu 1-1
Viitorul Domnesti – Axiopolis Sport Cernavoda 3-2
Petrolistul Boldesti – CSM Oltenita 3-2
CS Tunari – Unirea Slobozia 1-1

SERIA A III-A

vineri, ora 17:00
CS Mioveni II – ACS sirineasa 1-2
Atletic Bradu – FC Voluntari II 2-1
Concordia Chiajna II – Sporting Rosiori 0-0
SCM Pitesti – ACSO Filiasi 4-1
CS U Craiova II – Steaua Bucuresti II 3-3

sambata, ora 17:00
Urban Titu – Flacara Moreni 1-1
FC Aninoasa – CS Podari 0-0

SERIA A IV-A

vineri, ora 17:00
ACS Poli Timisoara II – CNS Cetate Deva 5-1
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia 0-3
National Sebis – CSM scolar Resita 1-0
Pandurii Targu Jiu II – UTA Batrana Doamna II 0-3

sambata, ora 17:00
Millenium Giarmata – CSM Lugoj 0-2
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cernei 0-1
Performanta Ighiu – Ripensia Timisoara 1-4

SERIA A-V-A

vineri, ora 17:00
Metalurgistul Cugir – CS Iernut 1-0
CS Osorhei – Avantul Reghin 1-2
Unirea Jucu – Unirea Dej 1-2
Sanatatea Cluj – Recolta Dorolt 4-0
FC Zalau – Gaz Metan Medias II 0-1

sambata, ora 17:00
ACS Comuna Recea – FC Bistrita 3-1
ASA Targu Mures II – AFC Hermannstadt 3-3

CLASAMENTELE

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt311
2CFR Cluj110
3FC Botosani110
4Astra Giurgiu000
5Concordia Chiajna000
6Dinamo Bucuresti000
7Dunarea Calarasi000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13U Craiova 1948000
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1