EXCLUSIV / Codru Gradinariu: „Nu stiu daca aceasta brigada va mai arbitra prea curand. Le-am spus baietilor ca sunt neinvinsi si dupa acest meci”

penalty-la-brasovUTA Batrana Doamna a pierdut in deplasarea de la FC Brasov, scor 2-3, desi in minutul 90 aradenii conduceau cu 2-1! „Centralul” Adrian Ilyes nu a fost de acord si imediat a acordat un penalty inexistent pentru gazde, la o cadere artistica a lui Istrati. Grigorie a transformat, iar dupa alte doua minute acelasi Istrati avea sa marcheze golul victoriei brasovene, echipa care se mentine neinvinsa si dupa aceasta etapa a 6-a.

Am intrebat, la final, pe domnii aritri in legatura cu penalty-ul dat, dar nu au avut ce sa-mi spuna. Tusierul nu avea cum sa vada daca s-a intamplat sau nu ceva la faza aceea. Golul trei a venit pe acest fond …

Vom analiza la rece si vom vedea ce masuri vom lua. Probabil ca acesti arbitri nu vor mai arbitra o lunga perioada … Mi se pare incredibil sa arati asa pe un teren de joc, chiar daca e vorba de un emci in Liga 2. Dupa mine, echipa mea este neinvinsa si dupa acest meci. Le-am spus si baietilor asta.

Cred ca Man a debutat foarte bine la Steaua. Nu am avut tim p sa vorbesc cu el in ultima perioada.”, a declarat team-managerul UTA-ei, Codru Decebal Gradinariu, la Sport Total FM, in cadrul emisiunii „Fluier final”.