Se „pricepe” si Burleanu la fotbal: „Am dominat repriza secunda. Torje a fost foarte dinamic, Keseru a scos penalty, iar Stanciu are tot viitorul in fata!”

burleanu-cluj-romaniaPresedintele FRF, Razvan Burleanu, regreta ratarea penalty-ului din prelungiri care i-ar fi adus victoria Romaniei in meciul cu Muntenegru (1-1), dar admite ca a asta este fotbalulul, insa Romania pastreaza in continuare aceleasi sanse de calificarea la CM din Rusia.

E un regret. Am fost aproape de o victorie. Am dominat a doua repriza. Am fost foarte motivati. asta e fotbalul, n-am marcat dintr-un penalty pe final de joc.

Toti marii fotbalisti au ratat penalty-uri pe final. Ceea ce inseamna ca Stanciu are tot viitorul in fata. Presiunea cred ca si-a spus cuvantul.

Benzar a facut un meci foarte bun. Jucatorii care au venit de pe banca au facut un meci foarte bun. Torje foarte dinamic, Popa a inscris, iar Keseru a scos penalty.

Toti cei 3 jucatori au adus un plus echipei. E destul de greu sa faci asta atunci cand esti rezerva. E o grupa grea, echilibrata.

O victorie ar fi fost foarte buna. Mai avem 9 finale. Nu vreau sa dau note. Stafful si jucatorii au nevoie de sustinere. Se vor mai pierde puncte, e o grupa tare grea„, a zis Razvan Burleanu la Digi.