Cu Muntenegru, Keseru a jucat 5 minute, a scos un penalty, dar s-a ales cu fractura de os zigomatic!

keseru-muntenegruRomania si Muntenegru au terminat la egalitate, 1-1, in primul meci din preliminariile CM 2018, dupa golurile marcate de Adi Popa si Jovetici.

Claudiu Keseru, intrat in minutul 90, a iesit cel mai sifonat dupa duelul cu Muntenegru. Atacantul a obtinut un penalty in minutul 90+5, dupa ce a fost lovit cu capul in plina figura de un adversar .

Dupa meci, Keseru a fost transportat de urgenta la spital si a fost diagnosticat cu fractura a osului zigomatic, potrivit DolceSport.

Astfel, atacantul de 29 de ani urmeaza sa fie operat si va trebui sa poarte masca de protectie in urmatoarea luna.