LIVESCORE / Vineri a inceput noul sezon al Ligii 3. Doua meciuri au fost reprogramate. Rezultate partiale

liga-3Sezonul 2016-2017 al Ligii 3 va debuta vineri, zi in care se vor disputa 12 meciuri din prima etapa a celor cinci serii. Toate partidele din aceasta prima runda se vor desfasura de la ora 17:00. Ultimul meci al acestei runde va avea loc marti, in seria a treia: CS Podari – SCM Pitesti.

Programul primei etape:

SERIA 1:
Vineri, 2 Septembrie:
CSM Pascani – Olimpia Ramnicu Sarat 0-2
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Atletico Vaslui 1-0
Sambata, 3 Septembrie:
AFC Harman – Stiinta Miroslava 1-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Roman 0-2
Avantul Valea Marului – SC Bacau 1-5
Sportul Chiscani – Aerostar Bacau 1-0
Olimpic Cetate Rasnov – Sporting Liesti 0-1
Metalosport Galati sta.

SERIA 2:
Vineri, 02 Septembrie:
Inainte Modelu – Metaloglobus Bucuresti 2-3
Sambata, 03 Septembrie:
SC Popesti Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea 2-1
Axiopolis Sport Cernavoda – Dinamo Bucuresti II 0-0
CSM Oltenita – Viitorul Domnesti 2-1
Unirea Slobozia – Petrolistul Boldesti 3-0
Arsenal Malu – CS Tunari 0-1
Viitorul Constanta II – AFC Astra II 3-2

SERIA 3:
Vineri, 02 Septembrie:
ACS Sirineasa – CS U Craiova II 2-1
ACSO Filiasi – Concordia Chiajna II 0-0
Sambata, 03 Septembrie:
FC Voluntari II – CS Mioveni II 2-2
Flacara Moreni – Atletic Bradu 1-1
Sporting Rosiori – Urban Titu 2-1
FCM Alexandria – FC Aninoasa 0-0
Marti, 20 Septembrie:
CS Podari – SCM Pitesti
Steaua Bucuresti II sta.

SERIA 4:
Vineri, 02 Septembrie:
Unirea 1924 Alba Iulia – Millenium Giarmata 2-2
CNS Cetate Deva – Industria Galda 1-3
CSM Lugoj – Performanta Ighiu 2-2
Sambata, 03 Septembrie:
UTA Batrana Doamna II – ACS Poli Timisoara II 0-2
Gloria Lunca Teuz Cernei – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 2-1
Ripensia Timisoara – National Sebis 0-3
Marti, 20 Septembrie:
CSM Scolar Resita – Pandurii Tg Jiu II

SERIA 5:
Vineri, 02 Septembrie:
FC Bistrita – Unirea Jucu 2-1
Gaz Metan Medias II – Sanatatea Cluj 1-1
Sambata, 03 Septembrie:
CS Iernut – ASA Targu Mures II 3-4
Avantul Reghin – Metalurgistul Cugir 1-0
Viitorul Ulmeni – CS Osorhei 0-0
Recolta Dorolt – ACS Comuna Recea 1-2
AFC Hermannstadt – FC Zalau 1-0
Unirea Dej sta

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB442129
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342113
7Dinamo Bucuresti33219
8CSM Poli Iasi2721-3
9ACS Poli Timisoara2521-12
10Concordia Chiajna24220
11FC Voluntari2221-8
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1521-24
14Juventus Bucuresti921-30