Petrolul si-a luat revansa si a surclasat pe CS Blejoi, in fata careia pierduse intr-un amical

new-petrolulPetrolul n-a avut probleme nici in etapa a treia din liga a patra si a trecut in fruntea ligii judetene din Prahova. Ploiestenii au surclasat CS Blejoi, scor 3-0, intr-o partida disputata in devans. Restul etapei se va disputa in weekend.

Capitanul „lupilor galbeni”, Claudiu Tudor, a deschis scorul din penalty inaintea pauzei, iar Decebal Nae, cu un calcai de exceptie, si Ilie Dumitrescu au rezolvat soarta partidei imediat dupa startul reprizei secunde. in urma cu doua saptamani si jumatate, Petrolul pierduse tot la Blejoi singurul amical dinaintea inceperii campionatului, scor 3-4. 2000 de suporteri ai „gazarilor” i-au sustinut si de aceasta data pe „galben-albastri”, care au sapte puncte dupa primele trei etape ale sezonului.

Pentru Petrolul, urmatorul meci este programat sambata, 10 septembrie, pe stadionul „Ilie Oana”, in etapa a IV-a a Ligii A Prahova.

Echipele care au evoluat:

CS Blejoi: A. Gheorghe – Cl. Stoica (77 Sterie), V. Iordache, Filip, Stanca – Ir. Dumitru (cpt), Enciu (46 Rudaru) – Ruptureanu, Lambru (46 V. Badea), Cr. Vasile – M. Ivan (68 Moruz). Antrenor: Razvan Vlad.

Petrolul: Marinica – Olaru, Craciun (64 Prunescu), M. Micu, R. Catana (79 Velisar) – Puchea – Cl Tudor (cpt), Butufei, Dr. Gheorghe (68 Nițescu), I. Dumitrescu – Nae (55 Vintila). Antrenor: Octavian Grigore.