Balgradean a fost convocat in locul lui Tatarusanu, desi Nita a fost dorinta lui Daum!

tatarusanuUPDATE / Desi initial Florin Nita fusese chemat de Daum, sefii Stelei si cei de la FRF au ajuns la un consens. Goalkeeperul va fi lasat la Steaua, iar in locul lui a fost adus Cristi Balgradean, portarul Concordiei Chiajna.

Este adevarat. Nita a fost chemat la nationala. in scurt timp ar fi trebuit sa se prezinte la lot„, a spus Argaseala pentru GSP.

Cel mai probabil, Florin Nita a fost lasat acasa din cauza presiunilor exercitate de Steaua, echipa care ar fi fost nevoita sa joace cu tanarul Poiana intre buturi in meciul cu Poli Iasi de miercuri.

stirea initiala …

In minutul 31 al meciului dintre Fiorentina si Chievo, Ciprian Tatarusanu a fost lovit cu piciorul in cap de catre Riccardo Meggiorini, atacantul oaspetilor. Dupa interventia medicilor, Tatarusanu a vrut sa ramana pe teren, dar a simtit ameteli dupa alte cateva minute si a fost inlocuit cu Lezzerini. Dupa ce-a fost schimbat, portarul a ajuns la spital de urgenta pentru un consult medical amanuntit.

In aceasta dimineata, Ciprian a anuntat ca nu mai poate onora convocarea la nationala Romaniei, informeaza dolcesport.ro.

Medicii i-au interzis portarului in varsta de 30 de ani sa mai zboare cu avionul si i-au recomandat cinci zile de repaos total.

In aceste conditii, selectionerul Daum trebuie sa convoace un nou portar pentru meciul cu Muntenegru de pe 4 septembrie de la Cluj. In lotul primei reprezentantive au mai fost chemati pentru aceasta actiune Costel Pantilimon si Silviu Lung jr.

Fiorentina s-a impus cu 1-0 contra lui Chievo, dupa golul columbianului Carlos Sanchez (minutul 28) si are trei puncte dupa doua etape.