EXCLUSIV / Emil Sandoi: ”Daca se accidenteaza Pena, eu nu stiu ce voi face. Ma rog sa nu se accidenteze… N-am reusit sa luam pe nimeni, desi am discutat si cu Rada, si cu Kapetanos.”

sandoi-chiajn-arena-nationalaConcordia Chiajna si-a mai revenit dupa inceput slab de sezon, si a adunat sapte puncte in ultimele trei etape. Dupa egalul, 0-0 cu Poli Iasi, de vineri, antrenorul Emil Sandoi s-a declarat multumit de ceea ce au aratat jucatorii sai in ultima perioada, dar s-a plans din nou, la Sport Total FM, in emisiunea ”Liga de weekend”, de subtirimea lotului si de faptul ca, in atac, nu se poate baza decat pe Pena, iar in centrul liniei mediane trebuie mereu sa improvizeze. In acelasi timp, Sandoi a mai zis ca a purtat negocieri cu jucatori precum Ionut Rada sau Pantelis Kapetanos, dar nu a reusit sa-i transfere pe acestia.

Pana la urma, s-a mai adaugat ceva la ceea ce aveam. Cred ca acelasi lucru il pot spune si cei de la Iasi. Au dominat prima repriza, sa vede ca joaca de cativa ani impreuna. Noi suntem o echipa care a pierdut multi jucatori, suntem inca in formare, pe banca am avut o singura solutie ofensiva, pe Serediuc. De asta am facut si o singura schimbare.

Trebuie sa luam partea plina a paharului. Nu suntem invinsi de patru meciuri. In trei etape din campionat n-am primit gol. Din aceste puncte de vedere, e bine. Ne-am fi dorit mai mult, dar nu stiu daca se poate mai mult in momentul acesta.

I-am felicitat pe arbitri pentru cum au dus partida din minutul 1 pana in minutul 90. Mi-as dori sa am parte de astfel de arbitraje pana la finalul campionatului.

Aici, s-au facut investitii iarna, s-au adus jucatori, iar in vara s-au pierdut. La fel a fost si anul acesta.

Nu sunt ingrijorat ca am dat doar doua goluri, pentru ca am un singur atacant. Daca se accidenteaza Pena, eu nu stiu ce voi face. Ma rog sa nu se accidenteze, pentru ca nu stiu ce se va intampla. Noi nu avem niciun mijlocas central, improvizam acolo, cu Belica, cu Cristescu.

Toate transferurile pe care am vrut sa le facem au picat. Am fost in contact si cu Ionut Rada, si cu Kapetanos, cu n jucatori, dar n-am reusit sa-i transferam. Nici nu stiu daca au ajuns in alta parte, important e ca n-au ajuns la mine. Incercam sa ne descurcam cum putem, n-am ce sa le reprosez jucatorilor mei”, a declarat Emil Sandoi la Sport Total FM.