EXCLUSIV / Mugur Bolohan a explicat infrangerea cu Afumatiul: „Noi atacam, ne cream ocazii, iar ei inscriau!”

bolohan-clinceniCS Afumati, echipa nou promovata in Liga a II-a, si-a adjudecat toate cele 3 puncte in meciul disputat pe teren propriu, sambata, in etapa a 3-a, contra echipei Academica Clinceni, scor final 3-2. Antrenorul oaspetilor, Mugur Bolohan, a intervenit la Sport Total FM pentru a ne aduce la cunostinta motivele infrangerii si situatia actuala a echipei.

Nici eu nu am inteles ce s-a intamplat in prima repriza, in care am gresit grav in aparare. Dar noi atacam, ne cream ocazii, iar Afumatiul inscria! Asa ne-am vazut condusi la pauza cu 3-0. Diferenta de scor nu a fost identica cu jocul prestat in teren. Dupa pauza am facut o schimbare, apoi a doua si ne-am creat cateva ocazii, dar doar doua au fost concretizate.

Numeric suferim, suntem 18-19 jucatori, iar dintre acestia nu i-am avut pe toti de la inceput. Suntem o echipa in formare, dintre acestia, 8-9 jucatori sunt noi veniti. Eu consider ca vom ajunge la un nivel bun, dar sa vedem daca si timpul ne va ajuta. Oricum, cred ca vom mai aduce vreo doi jucatori, poate liberi de contract.

Despre acest campionat, consider ca este un nivel bun, o serie echilibrata, dar cu vreo 3-4 echipe care nu stiu daca vor putea duce la bun sfarsit acest sezon.„, a declarat Mugur Bolohan, la „Trafic sport”.

Miercuri, de la ora 18:00, la Oradea, Luceafarul se va duela cu Academica Clinceni, intr-o restanta din prima etapa,