Infrangere pentru Tatarusanu si Ianis Hagi pe terenul campioanei Juventus, in prima etapa din Serie A. „Pipita” Higuain a debutat cu gol pentru „Batrana Doamna”! VIDEO

higuain-gol-juventusFiorentina, cu Ciprian Tatarusanu integralist si Ianis Hagi rezerva, a fost invinsa, sambata, pe terenul campioanei en-titre, Juventus, cu scorul de 2-1, in prima etapa din Serie A.

Khedira a deschis scorul pentru Juventus în minutul 37, Kalinic a egalat în minutul 70, dar Higuain a adus victoria „Bătrânei Doamne” prin reușita sa din minutul 75.

Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alves – Khedira, Lemina, Asamoah, Alex Sandro – Mandzukic, Dybala

Fiorentina: Tătăruşanu – Tomovic, Rodriguez, Astori, Bernardeschi – Vecino, Badelj, Alonso, Chiesa – Kalinic, Ilicic