Programul romanilor in ziua a 14-a de la JO: Ivan Guidea a fost elimiant in sferturi, la lupte libere, categoria 57 kg. Niciun rezultat notabil la atletism si gimnastica ritmica

rio-2016-14

UPDATE (atletism) / Stafeta Romaniei de 4 x 400 metri (Adelina Pastor, Anamaria Ionita, Andrea Miklos si Bianca Razor) a incheiat a saptea (penultima) in prima serie semifinala si nu s-a calificat in finala probei.

UPDATE (gimnastica ritmica) / Ana Luiza Filiorianu a primit 17.000 puncte la coarda. Cu un punctaj total de 67.458, aceasta a incheiat pe 22 (din 26 de gimnaste) si nu s-a calificat in finala.

UPDATE (gimnastica ritmica) / Ana Luiza Filiorianu a obtinut 16.808 puncte la maciuci.

UPDATE (atletism) / La 20 km mars, Andreea Arsine s-a clasat pe 45, Ana Veronica Rodean, pe 50, iar Claudia Stef, pe 57. Aurul a fost castigat de chinezoaica Lui Hong.

UPDATE (gimnastica ritmica) / La minge, Ana Luiza Filiorianu a obtinut 16.800 puncte. Dupa doua rotatii, ea se afla pe locul 21 la general, cu un total de 33.650 puncte.

UPDATE (lupte) / Ivan Guidea a pierdut, in sferturile de finala, in fata ulgarului Vladimir Valdimirov Dubov, cu 10-0, la categoria 57 kg, lupte libere.

UPDATE (lupte) / Ivan Guidea s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce l-a invins, la puncte, cu 8-3, pe turcul Suleyman Atli, la categoria 57 kg, lupte libere.

UPDATE (gimnastica ritmica) / Ana Luiza Filiorianu a obtinut 16.850 de puncte la cerc.

UPDATE (atletism) / Narcis Stefan Mihaila a incheiat pe locul 30 la 50 km mars, in timp ce Marius Cocioran nu a incheiat cursa, pe care a castigat-o slovacul Matej Toth, in fata neo-zeelandezului Jared Tallent si canadianului Evan Dunfee.

In ultima vineri de la Jocurile Olimpice de la Rio, Romania va fi reprezentata de 11 sportivi. Noua dintre acestia vor concura la atletism astfel: doi in proba masculina de 50 km mars, trei in proba feminina de 20 km mars si patru in semifinalele stafetei feminine de 4 x 400 m. In aceasta zi cu numarul 14, Ana Luiza Filiorianu va intra in calificari la gimnastica ritimica, iar Ivan Guidea va evolua la categoria 57 km, lupte libere, urmand sa inceapa concursul impotriva turcului Atli Suleyman.

14:00 / Atletism: Marius Cocioran, Narcis Stefan Mihaila, 50 km mars
16:20 / Gimnastica ritmica: Ana Luiza Filiorianu, calificari individual compus, rotatia 1 (cerc)
dupa 16:30 / Lupte: Ivan Guidea – Suleyman Atli (Turcia), optimi de finala, 57 km, lupte libere
17:50 / Gimnastica ritmica: Ana Luiza Filiorianu, calificari individual compus, rotatia 2 (minge)
20:30 / Atletism: Claudia Stef, Ana Veronica Rodean, Andreea Arsine, 20 km mars
20:50 / Gimnastica ritmica: Ana Luiza Filioreanu, calificari individual compus, rotatia 3 (maciuci)
22:22 / Gimnastica ritmica: Ana Luiza Filioreanu, calificari individual compus, rotatia 4 (coarda)
02:40 / Atletism: Adelina Pastor, Anamaria Ionita, Andrea Miklos, Bianca Razor, seria 1 semifinala, stafeta 4 x 400 m

Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în DIVERSE

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari812-9