Simona Halep a trecut lejer si de Daria Gavrilova si va juca in sferturile de finala cu Radwanska sau Konta

halep-cincinnatiUPDATE / Forma de zile mari pentru Simona Halep in turneul de la Cincinnati unde, pentru a doua zi la rand, a castigat in mai putin de o ora (53 de minute)! Halep a invins-o pentru a treia oara in patru meciuri pe Daria Gavrilova din Australia, cu 6-1, 6-2.

Halep va juca vineri in „sferturi” cu invingatoarea dintre Agnieszka Radwanska si Johanna Konta.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului Premier 5 de la Cincinnati, dupa ce a trecut, scor 6-3, 6-1, de nemtoaica Annika Beck, venita din calificari, in turul II al competitiei, in doar 55 de minute!

In ”optimi”, Simona Halep (3 WTA) se va lupta cu Daria Gavrilova (Australia, 47 WTA), o alta jucatoare venita din calificari, care, in turul II, a trecut, scor 6-2, 6-2, de Elina Svitolina (Ucraina).

Meciul dintre Halep si Gavrilova este al doilea de pe Arena Centrala, dupa partida de pe tabloul masulin dintre Stan Wawrinka si Grigor Dimitrov. Conform organizatorilor, partida ar urma sa se dispute de la ora 20.00 (Dolce Sport 2).