Zlatan a debutat cu gol si in Premier League! United a invins in prima etapa pe terenul din Bournemouth. VIDEO

zlatan-gol-premier-leagueDupa ce a debutat cu gol in Serie A TIM (Juventus), La Liga (Barcelona), Ligue 1 (PSG), suedezul Zlatan Ibrahimovic a reusit acelasi lucru si in Premier League!

Atacantul lui Manchester United a dus scorul la 3-0 in meciul pe care „diavolii” l-au disputat in prima etapa, la Bournemouth. Pentru Zlatan este al doilea sau gol oficial in tricoul gruparii de pe Old Trafford in tot atatea meciuri, dupa cel din Supercupa Angliei, din urma cu o saptamana. Deasemenea, „Ibracadabra” a inscris si in amicalul cu Galatasaray, cand si-a facut debutul in echipa lui Mourinho.

Meciul dintre Bournemouth si Manchester United s-a incheiat 1-3. Juan Mata a deschis scorul cu cinci minute inainte de pauza, iar Wayne Rooney a dublat avantajul oaspetilor dupa o ora de joc.

Ibra a punctat în minutul 64, pentru ca Adam Smith sa stabileasca rezultatul final cinci minute mai tarziu.