Sapte goluri in Arsenal – Liverpool, in prima etapa din Premier League! VIDEO

liverpool-si-kloopPenultimul meci al primei etape din noul sezon al Premier League a fost cel mai spectaculos. Arsenal si Liverpool s-au duelat pe „Emirates” intr-un meci care a avut numai putin de sapte goluri!

Arsenal a condus din minutul 31, dupa un gol marcat de Walcott, acelasi jucator care ratase un penalty doua minute mai devreme. Egalarea a venit in minutele de prelungire ale primei reprize, prin Coutinho.

Dupa pauza, Liverpool a dominat autoritar si a mai marcat de alte trei ori, prin Lallana, din nou Coutinho si Mane. Oxlade si Chambers au redus din handicap pentru Arsenal, 3-4, cu un sfert de ora inainte de final, dar tabela nu s-a mai modificat.

Ultimul meci al rundei este programat luni, pe Stamford Bridge, intre Chelsea si West Ham, de la ora 22:00.