EXCLUSIV / Cornel Nica, dupa infrangerea de la Targoviste: ”Am dominat intreaga repriza, dar nu ne-am creat ocazii de gol”

cornel-nicaChindia Targoviste a castigat cu 1-0 meciul cu CS Balotesti din etapa a doua a noului sezon din liga secunda, datorita unul gol marcat de Negut in minutul 16. Antrenorul ilfovenilor, Cornel Nica, s-a aratat oarecum dezamagit de faptul ca echipa sa nu a obtinut mai mult, el spunand, la Sport Total FM, in emisiunea ”Fotbal la matineu”, ca jucatorii sai au dominat repriza secunda.

Au fost doua reprize diferite. Prima a apartinut echipei gazda, cea de-a doua cred ca a fost a echipei noastre. Am dominat intreaga repriza, dar nu ne-am creat ocazii de gol.

Au mai fost meciuri in care am marcat si cu mijlocasii, dar…

Ii cunosteam foarte bine pe cei de la Targoviste, de asta chiar am reusit sa-i dominam in repriza a doua”, a zis Cornel Nica, la Sport Total FM.