REZULTATE / Liga I, etapa 3. Dinamo ramane lider dupa egalul din ”Gruia”. Campioana Astra n-are nicio victorie pana acum

cfr-dinamo-finala-cupa

Dupa etapa a treia, Dinamo si-a pastrat pozitia de lider in Liga 1, dupa ce a remizat, la Cluj, 0-0 cu CFR. ”Cainii” conduc insa campionatul datorita golaverajului, intrucat au acelasi numar de puncte, sapte, ca Pandurii, echipa care s-a impus in aceasta runda la Timisoara, 3-1 cu ACS Poli.

Cele doua sunt urmate de un cvintet cu sase puncte format din FC Voluntari, CSM Poli Iasi, Steaua, CSU Craiova si Gaz Metan, cu mentinunea ca iesenii si ”ros-albastrii” au un meci mai putin disputat, dupa ce partida directa din prima etapa a fost amanata.

In continuare, in campionat avem echipe cu minus in dreptul punctelor. Este vorba despre CFR Cluj, ASA si ACS Poli. Daca clujenii au obtinut pe teren patru puncte, celelalte doua au suferit doar infrangeri, lucru care s-a intamplat si cu Concordia Chiajna.

Mai trebuie spus ca, intr-o categorie cu cele trei, cea a formatiilor fara victorie, intra si campioana Astra, cea care a obtinut doar un singur punct in primele trei runde, dupa ce a pierdut sambata, acasa, cu CSU Craiova.

PROGRAM

Vineri
FINAL / FC VOLUNTARI – FC BOTOSANI 4-2 (Spahija 6, Ivanovici 7, 32, Novac 49 / Fulop 30, 78 )

Echipele de start:

FC Voluntari: Bornescu – Filipov, Balaur, Spahija, Al. Coman – Moke, Novac – Popadiuc, L. Marinescu, Ivanovici – Cernat. Rezerve: Balauru, Cazan, Tăbăcariu, G. Deac, Tudorică, Căpățână, Ad. Bălan
Antrenor: Florin Marin

FC Botoșani: Iliev – Dimitrov, Miron, Plămadă, Mușat – Fulop, Vașvari, Bordeianu – Astafei, Matulevicius, Hergheligiu. Rezerve: Albuț, Patache, M. Roman, Ichim, Popovici, Greu
Antrenor: Leo Grozavu

FINAL / ASA TARGU MURES – CSM POLI IASI 0-3 (Bole 16, Cristea 35, Tarsa 43)

Echipe de start

ASA Tg. Mures: Stancioiu – Candrea, Cordos, M. Constantin, Dobrosavlevic  – Dica, Kuku – Hamed, Zicu, Feketics – A. Ionita
Antrenor: Dario Bonetti

CSM Poli Iasi: Grahovac – Voicu, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu – Bole, Mitic,  Tarsa, Ciucur – V. Gheorghe, Cristea
Antrenor: Nicolo Napoli

Sambata
FINAL / ASTRA GIURGIU – CSU CRAIOVA 1-2 (D. Niculae 29 / N. Rocha 17, Mazarache 45)

Echipele de start:

Astra: Lung – Vangjeli – Oros, Fabricio, Junior Morais – Seto, Boldrin – Ionita, Teixeira, De Amorim – D. Niculae.
Antrenor: Marius Sumudica.

CSU Craiova: Calancea – Popov, Acka, Kai, Vatajelu – Zlatinski, Mateiu – Baluta, Nuno Rocha, Ivan – Mazarache.
Antrenor: Gigi Multescu.

FINAL / FC STEAUA – CONCORDIA CHIAJNA 1-0 (Achim 77)

Echipele de start:

FC Steaua Bucuresti: Cojocaru – Enache, Tamas, Tosca, Momcilovic – Pintilii, Achim – Popa, Stanciu, Hamroun – Golubovic.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Concordia Chiajna: Balgradean – Feussi, Albu, Mamele, Melinte, Bucurica – Buleica, B. Madeira, Rosu, Rasdan – Pena.
Antrenor: Emil Sandoi.

Duminica
FINAL / GAZ METAN MEDIAS – VIITORUL 2-1 (Munteanu 17, Llullaku 85 / Tiru 73)

Echipele de start:

Gaz Metan: Plesca – Cretu, Trtovac, Susnjar, Buzean – Zaharia, Cristea – Munteanu, Eric, Llullaku – Axente.
Antrenor: Cristi Pustai.

Viitorul: Buzbuchi – Benzar, Brandan, Tiru, Carp – Marin, Nedelcu, Dumitrescu – Tanase, Chitu, Purece.
Antrenor: Gheorghe Hagi.

FINAL / ACS POLI TIMISOARA – PANDURII TARGU JIU 1-3 (Elek 53 / Tucudean 30, Obodo 76-pen, Munteanu 90+2)

Echipele de start:

ACS Poli Timisoara: Straton – Scutariu, Canu, Seroni, Neagu – Artean – Barbut, Croitoru, Carstocea, Popovici – Elek.
Antrenor: Ionut Popa.

Pandurii Tg Jiu: Lazar – Ungurusan, Buijs, Bunoza, Grecu – Obodo, Mrzljak – Trifu, Voiculet, Herea – Tucudean.
Antrenor: Petre Grigoras.

Luni,
LIVE / CFR CLUJ – DINAMO BUCURESTI 0-0

Echipele de start:

CFR Cluj: Minca – Lopes, Larie, Muresan, Camora – Petrucci, Juan Carlos – Jakolis, Paun, Nouvier – Cristian.
Antrenor: Vasile Miriuta.

Dinamo: Branescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja, Filip – Serban, Busuladzic, Palic – Rotariu, Gnohere, Lazar.
Antrenor: Ioan Andone.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti311
2AFC Hermannstadt311
3Astra Giurgiu311
4Dunarea Calarasi311
5CFR Cluj110
6FC Botosani110
7Concordia Chiajna000
8Gaz Metan Medias000
9Poli Iasi000
10U Craiova 1948000
11FC Voluntari01-1
12FC Viitorul01-1
13FCSB01-1
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1