Programul complet al sportivilor romani la Rio

rio2016Programul complet al sportivilor romani, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost anuntat de Comitetul Olimpic si Sportiv Roman. Spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Branza si Simona Pop sunt primele sportive din delegația “tricolora” care vor intra in concurs, incepand de sambata, 6 august. Orele de intrare in concurs vor fi definitivate in urma sedintelor tehnice si mai pot suferi modificari in functie de desfasurarea concursului. Orele de concurs specificate in program sunt cele de la Rio de Janeiro (-6 ore fata de Bucuresti).

SPORT / PARTICIPANTI / PROBA / DATA / ORA DE INCEPERE / FAZA COMPETITIEI

Ceremonia de deschidere 5-aug. 20:00

Scrima / Popescu Ana Maria / spada individual / 6-aug / 9:00 / calificari
Scrima / Gherman Simona / spada individual / 6-aug / 9:00 / calificari
Scrima / Pop Simona / spada individual / 6-aug / 9:00 / calificari

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela / simplu / 6-aug / 9:00  /tur 1
Tenis de masa / Samara Elizabeta / simplu / 6-aug / 9:00 / tur 1

Ciclism / Tvetcov Serghei / sosea / 6-aug / 9:30 / finala

Handbal / Romania / echipe feminin / 6-aug / 9:30 / faza grupelor

Tenis de masa / Crisan Adrian / simplu / 6-aug / 9:45 / tur 1
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu / simplu / 6-aug / 9:45 / tur 1

Judo / Ungureanu Monica / 48kg / 6-aug / 10:00 / calificari

Canotaj / Pirghie Cristi / Palamariu George / 2- 6-aug / 10:30 / calificari

Gimnastica artistica / Dragulescu Marian / individual compus / 6-aug / 10:30 / calificari
Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile / individual compus / 6-aug. /10:30 / calificari

Tenis / Begu Irina / simplu / 6-aug / 10:45 / tur 1
Tenis / Niculescu Monica / simplu / 6-aug / 10:45 / tur 1
Tenis / Horia Tecau si Mergea Florin / dublu / 6-aug / 10:45 / tur 1
Tenis / Irina Begu si Niculescu Monica / dublu / 6-aug / 10:45 / tur 1
Tenis / Olaru Raluca si Mitu Andreea / dublu / 6-aug / 10:45 / tur 1

Judo / Ungureanu Monica / 48kg / 6-aug / 15:30 / recalificari si finale

Scrima / Popescu Ana Maria / spada individual / 6-aug / 16:00 / semifinale si finala
Scrima / Gherman Simona / spada individual / 6-aug / 16:00 / semifinale si finala
Scrima  /Pop Simona / spada individual / 6-aug / 16:00 / semifinale si finala

Handbal / Romania / echipe feminin /6-aug / 19:50 / ROU vs. ANG

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela / simplu / 7-aug / 9:00 / tur 2
Tenis de masa / Samara Elizabeta / simplu / 7-aug / 9:00 / tur 2

Canotaj / Pirghie Cristi / Palamariu George / 2 – 7-aug / 9:30 / recalificari

Gimnastica / artistica / Ponor Catalina / individual compus 7-aug. 9:45 calificari

Judo / Chitu Andreea / 52kg / 7-aug / 10:00 / calificari

Tenis de masa / Crisan Adrian / simplu / 7-aug / 10:00 / tur 2
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu / simplu / 7-aug / 10:00 / tur 2

Canotaj / Oprea Laura si Tarlea Lavinia / 2 – 7-aug / 10:10 / calificari
Canotaj / Lehaci Ionela si Beleaga Geanina / 2x c.u / 7-aug / 10:40 / calificari

Tenis feminin si masculin / simplu si dublu / 7-aug / 11:00 / tur 1

Canotaj / Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad / 4- 7-aug / 12:00 / calificari

Inot / Glinta Robert / 100m spate / 7-aug / 14:14 / serii
Inot / Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert / 4x100m liber / 7-aug / 15:06 / serii

Judo / Chitu Andreea / 52kg / 7-aug / 15:30 / recalificari si finale

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela / simplu / 7-aug / 18:00 / tur 3
Tenis de masa / Samara Elizabeta / simplu 7-aug. 18:00 tur 3
Tenis de masa / Crisan Adrian / simplu / 7-aug / 20:00 / tur 3
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu / simplu / 7-aug / 20:00 / tur 3

Inot / Glinta Robert / 100m spate 7-aug. 23:06 semifinala
Inot / Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber 7-aug. 23:42 finala

Tir sportiv / Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. 8-aug. 9:00 calificari

Canotaj / Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 8-aug. 9:10 recalificari
Canotaj / Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 8-aug. 9:20 recalificari

Judo / Caprioriu Corina 57kg 8-aug. 10:00 calificari

Canotaj / Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 8-aug. 10:20 recalificari
Canotaj / Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 8-aug. 10:30 calificari

Tenis / Begu Irina simplu 8-aug. 10:45 tur 2
Tenis  / Niculescu Monica simplu 8-aug. 10:45 tur 2
Tenis / Horia Tecau, Mergea Florin dublu 8-aug. 10:45 tur 2
Tenis / Irina Begu, Niculescu Monica dublu 8-aug. 10:45 tur 2
Tenis / Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 8-aug. 10:45 tur 2

Tir sportiv / Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. 8-aug. 12:00 finala

Judo / Caprioriu Corina 57kg 8-aug. 15:30 recalificari si finale

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela simplu 8-aug. 16:00 tur 4
Tenis de masa / Samara Elizabeta simplu 8-aug. 16:00 tur 4

Handbal / Romania echipe feminin 8-aug. 16:40 BRA vs. ROU

Tenis de masa / Crisan Adrian simplu 8-aug. 17:00 tur 4
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu simplu 8-aug. 17:00 tur 4

Inot / Glinta Robert 100m spate 8-aug. 22:30 finala

Canotaj / Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 9-aug. 9:50 recalificari

Judo / Natea Daniel plus 100kg 9-aug. 10:00 calificari

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela simplu 9-aug. 10:00 sferturi de finala
Tenis de masa / Samara Elizabeta simplu 9-aug. 10:00 sferturi de finala
Tenis / Begu Irina / simplu 9-aug. 10:45 tur 3
Tenis / Niculescu Monica simplu 9-aug. 10:45 tur 3
Tenis / Horia Tecau, Mergea Florin dublu 9-aug. 10:45 sferturi de finala

Box / Nistor Mihai plus 91kg 9-aug. 12:45 tururi preliminarii

Inot / Radu Marius 100m liber 9-aug. 13:00 serii

Judo / Natea Daniel plus 100kg 9-aug. 15:30 recalificari si finale

Tenis de masa / Crisan Adrian simplu 9-aug. 16:00 sferturi de finala
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu simplu 9-aug. 16:00 sferturi de finala

Box / Nistor Mihai plus 91kg 9-aug. 18:45 tururi preliminarii

Inot / Radu Marius 100m liber 9-aug. 22:00 semifinala

Canotaj / Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 10-aug. 8:30 semifinala

Scrima / Calugareanu Malina floreta individual 10-aug. 8:30 calificari

Canotaj / Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 10-aug. 8:50 semifinala
Canotaj / Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 10-aug. 9:50 recalificari

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela simplu 10-aug. 10:00 semifinale
Tenis de masa / Samara Elizabeta simplu 10-aug. 10:00 semifinale

Inot / Dascal Iulia 100m liber 10-aug. 10:04 serii

Tenis / Begu Irina simplu 10-aug. 10:45 sferturi de finala
Tenis / Niculescu Monica simplu 10-aug. 10:45 sferturi de finala
Tenis / Horia Tecau, Mergea Florin dublu 10-aug. 10:45 semifinala
Tenis / Irina Begu, Niculescu Monica dublu 10-aug. 10:45 sferturi de finala
Tenis / Romania dublu mixt 10-aug. 11:00 tur 1

Handbal / Romania echipe feminin 10-aug. 11:30 ROU vs. MNE
Haltere / Hulpan Florina 69kg 10-aug. 12:30 finala

Scrima / Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10-aug. 12:45 calificari

Canotaj / Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 10-aug. 15:30 semifinala

Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile individual compus 10-aug. 16:00 finala
Gimnastica artistica / Dragulescu Marian individual compus 10-aug. 16:00 finala

Scrima / Calugareanu Malina floreta individual 10-aug. 17:30 semifinale si finala
Scrima / Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10-aug. 18:30 semifinale si finala

Haltere / Captari Dumitru 77kg 10-aug. 19:00 finala

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela simplu 10-aug. 20:30 finale
Tenis de masa / Samara Elizabeta simplu 10-aug. 20:30 finale

Inot / Dascal Iulia 100m liber 10-aug. 22:12 semifinala
Inot / Radu Marius 100m liber 10-aug. 22:57 finala

Scrima / Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 9:00 calificari

Canotaj / Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 11-aug. 10:00 finala

Tenis de masa / Crisan Adrian simplu 11-aug. 10:00 semifinale
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu simplu 11-aug. 10:00 semifinale

Tenis / Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 11-aug. 12:00 semifinala
Tenis / Begu Irina simplu 11-aug. 12:00 semifinala
Tenis / Niculescu Monica simplu 11-aug. 12:00 semifinala
Tenis / Irina Begu, Niculescu Monica dublu 11-aug. 12:00 semifinala
Tenis / Romania dublu mixt 11-aug. 12:00 sferturi de finala

Inot / Trandafir Norbert 50m liber 11-aug. 13:00 serii

Scrima / Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 13:15 semifinale

Gimnastica artistica / Ponor Catalina individual compus 11-aug. 16:00 finala

Scrima / Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 17:00 finale

Tenis de masa / Crisan Adrian simplu 11-aug. 20:30 finale
Tenis de masa / Ionescu Ovidiu simplu 11-aug. 20:30 finale

Inot / Trandafir Norbert 50m liber 11-aug. 22:00 semifinala

Canotaj / Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 12-aug. 10:00 finala

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 12-aug. 10:00 tur 1

Canotaj / Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 12-aug. 10:40 finala
Canotaj / Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 12-aug. 11:00 finala

Tenis / Horia Tecau, Mergea Florin dublu 12-aug. 12:00 finala
Tenis / Romania dublu mixt 12-aug. 12:00 semifinala

Inot / Trandafir Norbert 50m liber 12-aug. 13:00 finala

Handbal / Romania echipe feminin 12-aug. 14:40 ROU vs. ESP
Haltere / Sincraian Gabriel 85kg 12-aug. 19:00 finala

Atletism / Bujin Cristina triplusalt 13-aug. 9:40 calificari gr. A si B
Atletism / Panturoiu Elena Andreea triplusalt 13-aug. 9:40 calificari gr. A si B

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 13-aug. 10:00 sferturi de finala

Atletism / Bobocel Ancuta 3000m obstacole 13-aug. 10:05 calificari

Canotaj / Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 13-aug. 10:40 finala

Atletism / Razor Bianca 400m 13-aug. 11:00 tur 1

Tenis / Simona Halep simplu 13-aug. 12:00 finala
Tenis / Begu Irina simplu 13-aug. 12:00 finala
Tenis / Niculescu Monica simplu 13-aug. 12:00 finala

Box / Nistor Mihai plus 91kg 13-aug. 13:00 tururi preliminarii
Box / Nistor Mihai plus 91kg 13-aug. 19:00 tururi preliminarii

Atletism / Cirlan Elena Daniela maraton 14-aug. 9:30 finala
Atletism / Todoran Paula maraton 14-aug. 9:30 finala

Tenis / Irina Begu, Niculescu Monica dublu 14-aug. 12:00 finala
Tenis / Romania dublu mixt 14-aug. 12:00 finala
Tenis / Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu 14-aug. 12:00 finala

Gimnastica artistica / Dragulescu Marian sol 14-aug. 14:00 finala
Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile sol 14-aug. 14:00 finala
Gimnastica artistica / Ponor Catalina sarituri 14-aug. 14:45 finala
Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile cal 14-aug. 15:30 finala

Handbal / Romania echipe feminin 14-aug. 16:40 NOR vs. ROU
Haltere / Aanei Andreea plus 75kg 14-aug. 19:00 finala

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe 14-aug. 19:30 semifinala

Atletism / Donisan Mihai / inaltime / 14-aug / 20:30 / calificari / gr. A si B
Atletism / Razor Bianca / 400m / 14-aug / 20:35 / semifinala
Atletism / Bujin Cristina / triplusalt / 14-aug / 20:55 / finala
Atletism / Panturoiu Elena Andreea / triplusalt 14-aug / 20:55 / finala
Atletism / Oprea Marian triplusalt / 15-aug / 9:30 / calificari / gr. A si B
Atletism / Bobocel Ancuta / 3000m / obstacole / 15-aug / 10:25 finala

Gimnastica artistica / Ponor Catalina / barna / 15-aug / 14:40 / finala
Gimnastica artistica / Dragulescu Marian / sarituri / 15-aug / 15:30 / finala
Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile / sarituri / 15-aug / 15:30 / finala

Atletism / Razor Bianca / 400m / 15-aug / 22:45 / finala
Atletism / Oprea Marian / triplusalt / 16-aug / 9:50 finala

Handbal / Romania / echipe feminin / 16-aug / 10:00 / sferturi de finala

Lupte greco-romane / Alexuc Ciurariu Alin / 98kg / 16-aug / 10:00 / calificari si recalificari
Lupte greco-romane / Panait Ion Iulian / 66kg / 16-aug / 10:00 / calificari si recalificari

Tenis de masa / Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette / echipe / 16-aug / 11:00 / finale

Box / Nistor Mihai / + 91kg / 16-aug / 12:45 / sferturi de finala

Gimnastica artistica / Muntean Andrei Vasile / paralele / 16-aug / 14:00 / finala
Gimnastica artistica / Ponor Catalina / sol / 16-aug / 14:45 / finala

Lupte greco-romane / Alexuc Ciurariu Alin / 98kg / 16-aug / 16:00 / finala
Lupte greco-romane / Panait Ion Iulian / 66kg / 16-aug / 16:00 / finala

Box / Nistor Mihai plus 91kg 16-aug. 18:45 sferturi de finala

Atletism / Donisan Mihai / inaltime / 16-aug /20:30 / finala
Atletism / Rotaru Alina / lungime / 16-aug / 21:05 / calificari / gr. A si B

Lupte libere / Vuc Emilia Alina / 48kg / 17-aug /10:00 / calificari si recalificari

Atletism / Bobocea Claudia / 800m / 17-aug / 10:55 / tur 1
Atletism / Pierdevara Florina / 800m / 17-aug / 10:55 / tur 1

Lupte libere / Vuc Emilia Alina / 48kg / 17-aug / 16:00 / finala

Atletism / Rotaru Alina / lungime / 17-aug / 21:15 / finala
Atletism / Gag Andrei / greutate / 18-aug / 9:55 / calificari / gr. A si B
Atletism / Toader Rares Andrei / greutate / 18-aug / 9:55 / calificari / gr. A si B

Handbal / Romania / echipe feminin / 18-aug / 15:30 / semifinale

Atletism / Gag Andrei / greutate / 18-aug / 20:30 / finala
Atletism / Toader Rares Andrei / greutate / 18-aug / 20:30 / finala
Atletism / Bobocea Claudia / 800m / 18-aug / 21:15 / semifinala
Atletism / Pierdevara Florina / 800m / 18-aug / 21:15 / semifinala
Atletism / Cocioran Marius / 50km mars / 19-aug / 8:00 / finala
Atletism / Mihaila Narcis Stefan / 50km / mars / 19-aug /8:00 / finala

Lupte libere / Guidea Ivan / 57kg / 19-aug / 10:00 / calificari si recalificari

Gimnastica ritmica / Filiorianu Ana Luiza / individual compus /19-aug /10:20 / calificari

Atletism / Arsine Andreea / 20km mars / 19-aug / 14:30 / finala
Atletism / Rodean Ana Veronica / 20km mars / 19-aug / 14:30 finala
Atletism / Stef Claudia / 20km mars / 19-aug / 14:30 / finala

Box / Nistor Mihai / + 91kg / 19-aug / 15:00 / semifinala

Lupte libere / Guidea Ivan / 57kg / 19-aug / 16:00 / finala

Atletism / Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina / 4x400m / 19-aug / 20:40 / serii

Gimnastica ritmica / Filiorianu Ana Luiza / individual compus / 20-aug / 15:20 / finala

Handbal / Romania / echipe feminin / 20-aug / 15:30 / finala

Atletism / Bobocea Claudia / 800m / 20-aug / 21:15 / finala
Atletism / Pierdevara Florina / 800m / 20-aug / 21:15 / finala
Atletism / Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina /4x400m / 20-aug / 22:00 / finala

Lupte libere / Saritov Albert / 97kg / 21-aug / 8:30 / calificari si recalificari

Atletism / Soare Nicolae / maraton / 21-aug / 9:30 / finala
Atletism / Ionescu Marius / maraton / 21-aug /9:30 / finala

Lupte libere / Saritov Albert / 97kg / 21-aug / 14:25 / finala

Box / Nistor Mihai / + 91kg / 21-aug /15:15 / finala

Ceremonia de inchidere 21-aug. 20:00

Etichetat cu: , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342211
7Dinamo Bucuresti33219
8CSM Poli Iasi3022-1
9ACS Poli Timisoara2521-12
10Concordia Chiajna24220
11FC Voluntari2221-8
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1521-24
14Juventus Bucuresti922-32