Chiajna, din nou dezavantajata? Sadoi a cedat dupa 0-4 cu Voluntari: ”Nu o sa mai comentez arbitrajul, nu o sa mai am nicio parare”

sandoi-chiajn-arena-nationalaConcordia Chiajna a pierdut clar meciul cu FC Voluntari 0-4, dupa ce echipa din nordul Bucurestiului a marcat toate golurile in partea secunda. Imediat dupa pauza, ”galben-verzii” l-au pierdut pe Gradinaru, care a fost eliminat intr-o faza controversata. Dupa ce dupa primele doua meciuri ale sezonului, finala Cupei Ligii si cel din prima etapa, antrenorul Concordiei, Emil Sandoi, a contestat arbitrajul, de aceasta data el a cedat si a spus ca nu mai comenteaza.

Nu o sa mai comentez arbitrajul, nu o sa mai am nicio parere. E suficient. Am avut pana acum anumite pareri despre unele decizii luate impotriva noastra, dar din momentul de fata nu mai spun absolut nimic despre arbitraj.

A fost o prima repriza echilibrata, in care ambele echipe puteau deschide scorul, dupa care a venit o neglijenta, o greseala, in urma careia s-a rupt echilibrul. Apoi am incercat sa riscam, sa schimbam sistemul si sa jucam 4-4-1, desi stiam ca vom avea probleme, pentru ca jucatorii nu sunt potriviti acestui modul, dar speram sa putem reveni.

Am facut greseli impardonabile si asa s-a ajuns la acest rezultat. Au fost greseli la care nu ma asteptam din partea unor jucatori, iar acestea se resfrang asupra echipei si a rezultatului. Indiferent de scor, am pierdut 3 puncte. Frustrant e ca la fiecare meci de pana acum am fost la un pas de o obtine un rezultat bun, dar am facut erori care ne-au costat.

Am avut o discutie cu cei din conducere inainte de inceputul sezonului si ne-am asumat niste riscuri prin pierderile unor jucatori cu experienta, jucatori foarte importanti pentru campionatul nostru. Incercam sa transferam cativa jucatori in perioada urmatoare. Daca nu vom reusi, vom incerca sa ne descurcam cu ce avem”, a declarat Sandoi, pentru Digi Sport.