EXCLUSIV / Chiajna reclama arbitrajul: „Sa ni se dea ce e al nostru! Nu ai cum sa mai joci fotbal cand vezi ca arbitrul inchide ochii (…)”

hent-concordiaIn prima etapa a sezonului 2016-2017, Concordia s-a deplasat la Cluj pentru duelul cu CFR. In minutul 36, Sebastian Coltescu le-a refuzat oaspetilor un penalty clar ca lumina zilei, dupa un hent comis de Tiago Lopes, insa Coltescu a incercat sa-i linisteasca pe ilfoveni aratand ca mingea i-a atins barbia lui Lopes, desi pe reluare s-a vazut clar ca portughezul a atins clar mingea cu mana. Antrenorul Concordiei, Emil Sandoi, a intervenit la Sport Total FM, fiind convins ca astfel de erori nu sunt intamplatoare.

Avem motive sa fim suparati, toti din club sunt suparati, pentru ca s-au luat decizii contrat normalitatii. Nu suntem o super echipa, dar vrem sa fim lasati sa jucam ce stim. Iar cand se fac greseli impotriva ta este o problema si ne da de gandit. Ne pregatim, respectam competitia, dar rezultatul final este dat de alti factori.

Cand nu primesti un penalty clar ca lumina zilei, toata lumea din stadion il vede numai arbitru nu, ce sa mai faci? Iti mai vine sa joci? Este inadmisibil, e strigator la cer!”, a declarat Sandoi, in cadrul emisunii „Fluier final”.

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-0, Cristiano Lopez si Guima marcand in minutele 67 si 69.