EXCLUSIV / Emil Sandoi: „Domnul Avram a hotarat castigatoarea Cupei Ligii! Nu ne-a dat un penalty, in schimb a dat un penalty adversarului pe care doar dansul l-a vazut”

sandoi-chiajn-arena-nationalaCu Emil Sandoi la timona, practic la debutul tehnicianului pe banca tehnica, Concordia Chiajna a pierdut in fata Stelei prima finala din istorie, cea din Cupa Ligii, finala amanata mai mult de doua luni din cauza programului echipei nationale de fotbal. Ilfovenii au fost invinsi, in prelungirile partidei, cu scorul de 2-1, dar acestia s-au aratat nemultumiti de maniera de arbitraj si considera ca Vasile Avram a viciat rezultatul final.

Marius Avram a hotarat castigatoarea! Iar cand dai gratuit un penalty in minutul 116 e clar ca nu prea mai sunt sanse sa revii pe tabela, nu? Mai mult, a fost o lovitura de pedeapsa pe care trebuia sa o primim la faultul lui Tamas asupra lui Cristescu si pe care domnul Avram nu a vazut-o.

Steaua era echipa buna, era favorita, noi aveam probleme si avem in continuare, dar ne-am luptat, am crezut ca se poate. Noi am jucat cu cativa jucatori care nu au fost obisnuiti cu acest nivel si cu toate astea am avut ocazii, chiar mai mari, poate nu mai multe.

Noi avem obiectiv in Liga I o clasare intre locurile 7-10, trebuie sa fim realisti. Vom incerca sa ne prezentam onorabil cu lotul pe care il avem.”, a declarat Emil Sandoi, la Sport Total FM, in cadrul emisunii „Fluier final”.