Halep, dupa califcarea in finala Bucharest Open 2016: „Sper sa fie bine si maine”

halep-finalaSimona Halep s-a impus in trei seturi, scor 6-7, 6-4, 6-3, in a doua semifinala la Bucharest Open 2016, impotriva americancei Vania King, obtinand calificarea in marea finala, dupa editia de acum doi ani pe care a si castigat-o. In ultimul act, programat duminica de la ora 16:00, Simona o va intalni pe letona Anastasija Sevastova (66 WTA).

Despre victoria din penultimul act, numarul 5 WTA a recunoscut ca a avut parte de o partida dificila, chiar daca adversara ei ocupa o pozitie modesta in ierarhia feminina.

Am avut emotii, a fost un meci foarte greu. Am ratat primul set, dar am revenit. Ea a jucat bine, agresiv, asa cum ma asteptam. Ma bucur ca joc aici si sper sa fie bine si maine. Va multumesc tuturor ca ati venit, ca m-ati sustinut, indiferent daca am pierdut primul set si daca am gresit unele mingi usoare. Va astept si maine„, a spus Simona Halep dupa meci, la DigiSport.