Bucharest Open 2016 / Halep – Sevastova, finala probei de simplu! Cadantu si Katarzyna vor juca in finala probei de dublu

halep-finalaUPDATE / Locul 5 WTA si cap de serie numarul 1, Simona Halep, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-7 (3), 6-4, 6-3, pe americanca Vania King, locul 144 WTA, si va juca a 21-a finala a unui turneu WTA!

UPDATE / Dupa alte cinci break-uri, setul doi ii revine Simonei Halep, cu 6-4. Cea de-a doua finalista a turneului se va decide in urma setului decisiv.

UPDATE / Dupa 10 break-uri si un tie-break, toate in 48 de minute, Vania King castiga primul set in fata Simonei Halep, scor 7-6 (7-3). 

UPDATE / Letona Anastasija Sevastova, locul 66 WTA si cap de serie numarul 7, a invins-o cu scorul de 6-3, 6-2, pe nemtoaica Laura Siegemund, favorita principala a acestei semifinale, cap de serie numarul 4 si 43 WTA, calificandu-se in finala turneului!

UPDATE / Alexandra Cadantu/Katarzyna Piter (Romania/Polonia) s-a calificat, sambata, in finala probei de dublu, dupa ce a reusit sa invinga perechea Paula Kania/ Barbora Krejcikova, cu scorul de 6-4, 7-5.

Organizatorii turneului WTA de la Bucuresti au anuntat programul meciurilor de sambata, zi in care va intra in teren si Simona Halep.

Ziua de concurs va incepe la Arenele BNR de la ora 15:00 cu meciul dintre perechile Alexandra Cadantu / Katarzyna Piter si Paula Kania/ Barbora Krejcikova, a doua semifinala din proba de dublu.

Ulterior, de la ora 17:00, pe terenul central se vor disputa cele doua semifinale de simplu.

In primul meci, nemtoaica Laura Siegemund o va intalni pe letona Anatasija Sevastova.

Dupa aceasta partida, in jurul orei 18:30, Simona Halep, principala favorita de la Bucharest Open, se va duela cu americanca Vania King.

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj562527
2FCSB522532
3CS U Craiova512615
4FC Viitorul442614
5Astra Giurgiu442611
6Dinamo Bucuresti39268
7CSM Poli Iasi39264
8FC Botosani39262
9FC Voluntari2825-9
10ACS Poli Timisoara2726-15
11Concordia Chiajna2525-3
12OSK Sf Gheorghe1925-27
13Gaz Metan Medias1626-26
14Juventus Bucuresti1125-33