Tragerea la sorti a tintarului Ligii I, sezonul 2016-2017. UPDATE – Astra – Dinamo, etapa 1, Steaua – Dinamo, etapa 5, Rapid – Steaua, etapa 8! VEZI TOT PROGRAMUL

LPF-placutaUPDATE / Programul meciurilor din sezonul 2016-2017 al Ligii 1, conform tragerii la sorti care a avut loc azi, la sediul LPF.

Etapa I:

Pandurii – CS U Craiova
Astra – Dinamo
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – FC Botosani
FC Voluntari – Viitorul
Steaua – CSMS Iasi
Gaz Metan – ASA Tg. Mures

Etapa II:

CS U Craiova – ASA Tg. Mures
CSMS Iasi – Gaz Metan
Viitorul – Steaua
Concordia – FC Voluntari
Botosani – CFR Cluj
Dinamo – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Pandurii – Astra

Etapa III:

Astra – CSU Craiova
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Pandurii
CFR Cluj – Dinamo
Voluntari – Botosani
Steaua – Chiajna
Gaz Metan – Viitorul
ASA Tg. Mures – CSMS Iasi

Etapa IV

CSU Craiova – CSMS Iasi
Viitorul – ASA Tg. Mures
Chiajna – Gaz Metan
Botosani- Steaua
Dinamo – Voluntari
Pandurii – CFR Cluj
Astra – FC Rapid/ACS Poli Timisoara

Etapa V

FC Rapid/ACS Poli Timisoara – CSU Craiova
CFR Cluj – Astra
Voluntari – Pandurii
Steaua – Dinamo
Gaz Metan – Botosani
ASA Tg. Mures – Chiajna
CSMS Iasi – Viitorul

Etapa VI

CSU Craiova – Viitorul
Chiajna – CSMS Iasi
Botosani- ASA Tg. Mures
Dinamo – Gaz Metan
Pandurii – Steaua
Astra – Voluntari
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – CFR Cluj

Etapa VII

CFR Cluj – CSU Craiova
Voluntari – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Steaua – Astra
Gaz Metan – Pandurii
ASA Tg. Mures – Dinamo
CSMS Iasi – Botosani
Viitorul – Chiajna

Etapa VIII

CSU Craiova – Chiajna
Botosani- Viitorul
Dinamo – CSMS Iasi
Pandurii – ASA Tg. Mures
Astra – Gaz Metan
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Steaua
CFR Cluj – Voluntari

Etapa IX

Voluntari – CSU Craiova
Steaua – CFR Cluj
Gaz Metan – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
ASA Tg. Mures – Astra
CSMS Iasi – Pandurii
Viitorul – Dinamo
Chiajna – Botosani

Etapa X

CSU Craiova – Botosani
Dinamo – Chiajna
Pandurii – Viitorul
Astra – CSMS Iasi
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – ASA Tg. Mures
CFR Cluj – Gaz Metan
Voluntari – Steaua

Etapa XI

Steaua – CSU Craiova
Gaz Metan – Voluntari
ASA Tg. Mures – CFR Cluj
CSMS Iasi – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Viitorul – Astra
Chiajna – Pandurii
Botosani- Dinamo

Etapa XII

CSU Craiova – Dinamo
Pandurii – Botosani
Astra – Chiajna
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Viitorul
CFR Cluj – CSMS Iasi
Voluntari – ASA Tg. Mures
Steaua – Gaz Metan

Etapa XIII

Gaz Metan – CSU Craiova
ASA Tg. Mures – Steaua
CSMS Iasi – Voluntari
Viitorul – CFR Cluj
Chiajna – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Botosani- Astra
Dinamo – Pandurii

Etapa a XIV-a, 29 octombrie
CSU Craiova – Pandurii Targu Jiu
FC Dinamo – Astra Giurgiu
FC Botosani – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FC Viitorul Constanta – FC Voluntari
CSMS Iasi – FC Steaua
ASA Targu Mures – Gaz Metan Medias

Etapa a XV-a, 5 noiembrie
ASA Targu Mures – CSU Craiova
Gaz Metan Medias – CSMS Iasi
FC Steaua – FC Viitorul Constanta
FC Voluntari – Concordia Chiajna
CFR Cluj – FC Botosani
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – FC Dinamo
Astra Giurgiu – Pandurii Targu Jiu

Etapa a XVI-a, 19 noiembrie
CSU Craiova – Astra Giurgiu
Pandurii Targu Jiu – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
FC Dinamo – CFR Cluj
FC Botosani – FC Voluntari
Concordia Chiajna – FC Steaua
FC Viitorul Constanta – Gaz Metan Medias
CSMS Iasi – ASA Targu Mures

Etapa a XVII-a, 26 noiembrie
CSMS Iasi – CSU Craiova
ASA Targu Mures – FC Viitorul Constanta
Gaz Metan Medias – Concordia Chiajna
FC Steaua – FC Botosani
FC Voluntari – FC Dinamo
CFR Cluj – Pandurii Targu Jiu
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Astra Giurgiu

Etapa a XVIII-a, 30 noiembrie
CSU Craiova – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Astra Giurgiu – CFR Cluj
Pandurii Targu Jiu – FC Voluntari
FC Dinamo – FC Steaua
FC Botosani – Gaz Metan Medias
Concordia Chiajna – ASA Targu Mures
FC Viitorul Constanta – CSMS Iasi

Etapa a XIX-a, 3 decembrie
FC Viitorul Constanta – CSU Craiova
CSMS Iasi – Concordia Chiajna
ASA Targu Mures – FC Botosani
Gaz Metan Medias – FC Dinamo
FC Steaua – Pandurii Targu Jiu
FC Voluntari – Astra Giurgiu
CFR Cluj – FC Rapid/ACS Poli Timisoara

Etapa a XX-a, 10 decembrie
CSU Craiova – CFR Cluj
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – FC Voluntari
Astra Giurgiu – FC Steaua
Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias
FC Dinamo – ASA Targu Mures
FC Botosani – CSMS Iasi
Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanta

Etapa a XXI-a, 17 decembrie
Concordia Chiajna – CSU Craiova
FC Viitorul Constanta – FC Botosani
CSMS Iasi – FC Dinamo
ASA Targu Mures – Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu
FC Steaua – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
FC Voluntari – CFR Cluj

Etapa a XXII-a, 4 februarie 2017
CSU Craiova – FC Voluntari
CFR Cluj – FC Steaua
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Gaz Metan Medias
Astra Giurgiu – ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu – CSMS Iasi
FC Dinamo – FC Viitorul Constanta
FC Botosani – Concordia Chiajna

Etapa a XXIII-a, 11 februarie 2017
FC Botosani – CSU Craiova
Concordia Chiajna – FC Dinamo
FC Viitorul Constanta – Pandurii Targu Jiu
CSMS Iasi – Astra Giurgiu
ASA Targu Mures – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
Gaz Metan Medias – CFR Cluj
FC Steaua – FC Voluntari

Etapa a XXIV-a, 18 februarie 2017
CSU Craiova – FC Steaua
FC Voluntari – Gaz Metan Medias
CFR Cluj – ASA Targu Mures
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – CSMS Iasi
Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanta
Pandurii Targu Jiu – Concordia Chiajna
FC Dinamo – FC Botosani

Etapa a XXV-a, 25 februarie 2017
FC Dinamo – CSU Craiova
FC Botosani – Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanta – FC Rapid/ACS Poli Timisoara
CSMS Iasi – CFR Cluj
ASA Targu Mures – FC Voluntari
Gaz Metan Medias- FC Steaua

Etapa a XXVI-a, 4 martie 2017
CSU Craiova – Gaz Metan Medias
FC Steaua – ASA Targu Mures
FC Voluntari – CSMS Iasi
CFR Cluj – FC Viitorul Constanta
FC Rapid/ACS Poli Timisoara – Concordia Chiajna
Astra Giurgiu – FC Botosani
Pandurii Targu Jiu – FC Dinamo

UPDATE, 13:40 / A inceput tragerea la sorti. Rapid e prima echipa extrasa din urna! Cluburile nou-promovate vor juca primul joc pe teren propriu. Dinamo a solicitat ca prima partida a sezonului sa o dispute in deplasare.

Azi, la sediul LPF va avea loc tragerea la sorti a tintarului Ligii 1, editia 2016-2017. Evenimentul va incepe in jurul orei 13:00.

Editia 2016-2017 a Ligii 1 va debuta pe 23 iulie 2016 si se va incheia pe 4 iunie 2017. Finala Cupei Ligii e programata pe 20 mai 2017, iar ultimul act al Cupei Romaniei – pe 27 mai.

Sezonul regulat se va desfaşura dupa urmatorul program:

Etapa 1 – 23 iulie 2016
Etapa 2 – 30 iulie 2016
Etapa 3 – 6 august 2016
Etapa 4 – 13 august 2016
Etapa 5 – 20 august 2016
Etapa 6 – 27 august 2016
Etapa 7 – 10 septembrie 2016
Etapa 8 – 17 septembrie 2016
Etapa 9 – 21 septembrie 2016
Etapa 10 – 24 septembrie 2016
Etapa 11 – 1 octombrie 2016
Etapa 12 – 15 octombrie 2016
Etapa 13 – 22 octombrie 2016
Etapa 14 – 29 octombrie 2016
Etapa 15 – 5 noiembrie 2016
Etapa 16 – 19 noiembrie 2016
Etapa 17 – 26 noiembrie 2016
Etapa 18 – 30 noiembrie 2016
Etapa 19 – 3 decembrie 2016
Etapa 20 – 10 decembrie 2016
Etapa 21 – 17 decembrie 2016
Etapa 22 – 4 februarie 2017
Etapa 23 – 11 februarie 2017
Etapa 24 – 18 februarie 2017
Etapa 25 – 25 februarie 2017
Etapa 26 – 4 martie 2017

Programul play-off-ului editiei 2016-2017 este urmatorul:
Etapa 1 – 11 martie 2017
Etapa 2 – 18 martie 2017
Etapa 3 – 1 aprilie 2017
Etapa 4 – 5 aprilie 2017
Etapa 5 – 8 aprilie 2017
Etapa 6 – 15 aprilie 2017
Etapa 7 – 22 aprilie 2017
Etapa 8 – 29 aprilie 2017
Etapa 9 – 6 mai 2017
Etapa 10 – 13 mai 2017

Programul play-out-ului editiei 2016-2017 este urmatorul:
Etapa 1 – 11 martie 2017
Etapa 2 – 18 martie 2017
Etapa 3 – 1 aprilie 2017
Etapa 4 – 5 aprilie 2017
Etapa 5 – 8 aprilie 2017
Etapa 6 – 15 aprilie 2017
Etapa 7 – 22 aprilie 2017
Etapa 8 – 29 aprilie 2017
Etapa 9 – 6 mai 2017
Etapa 10 – 13 mai 2017
Etapa 11 – 20 mai 2017
Etapa 12 – 25 mai 2017
Etapa 13 – 28 mai 2017
Etapa 14 – 4 iunie 2017

Cupa Ligii, editia 2016-2017:
Turul 1 – 10/11 august 2016
Sferturi de finala – 7/8 septembrie 2016
Semifinale – 21/22 decembrie 2016 (tur) si 1/2 martie 2017 (retur)
Finala – 20 mai 2017

Cupa Romaniei, editia 2016-2017:
16-imi de finala – 26/27 octombrie 2016
Optimi de finala – 14/15 decembrie 2016
Sferturi de finala – 29/30 martie 2017
Semifinale – 26/27 aprilie 2017 (tur) si 17-18 mai 2017 (retur)
Finala – 27 mai

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20