Gabriela Tatarus, Nicoleta-Catalina Dascalu si Cristina Dinu au fost eliminate din primul tur al calificarilor

brd-bucharest-open-2016UPDATE / Din pacate, si Cristina Dinu, locul 237 WTA, a ratat calificarea in turul 2 al calificarilor, fiind invinsa la mare lupta de maghiara Reka-Luca Jani, locul 242 WTA, cu 4-6, 7-6, 6-7.

UPDATE / Nicoleta-Catalina Dascalu, locul 354 WTA, beneficiara a unui wild card, a fost eliminata, duminica, in primul tur al calificarilor, de o alta bulgaroaica, Isabella Shinikova, numarul 173 WTA, cu scorul de 5-7, 6-3, 4-6.

UPDATE / Gabriela Tatarus, locul 1255 WTA, beneficiara a unui wild card, a fost eliminata, duminica, in primul tur al calificarilor de la BRD Bucharest Open, de bulgaroaica Elitsa Kostova, numarul 183 mondial, cu scorul de 6-4, 1-6, 2-6.

Sambata s-au desfasurat majoritatea meciurilor din primul tur al calificarilor de la BRD Bucharest Open, turneu din categoria WTA International, iar pe teren s-au aflat si patru dintre cele cinci romance care participa in aceasta faza preliminara. Doar Cristina Dinu si Nicoleta Dascalu s-au calificat in turul al doilea, dupa 6-2 6-7(4) 6-4, cu Jovana Jaksic, respectiv, 6-4 6-4, cu Valentyna Ivakhnenko.

Alexandra Cadantu si Miriam Bulgaru au fost eliminate, dupa infrangerile din meciurile cu Xu Shilin, 6-2 6-2, respectiv, Katarzyna Piter, 6-1 6-4.

Duminica va debuta si Gabriela Tatarus, impotriva Elitsei Kostova. In cazul unei victorii, ea va evolua apoi si in turul al doilea, cu Georgina Garcia Perez. De asemenea, tot duminica, vor juca in runda secunda a calificarilor si Cristina Dinu, cu Reka-Luca Jani, si Nicoleta Dascalu, cu Isabella Shinikova.

Rezultatele de sambata:
[1] M. Eguchi (JPN) d V. Grammatikopoulou (GRE) 64 61
[2] I. Shinikova (BUL) d V. Kamenskaya (RUS) 26 62 61
[4] M. Melnikova (RUS) d [WC] P. Udvardy (HUN) 61 36 63
[5] S. Celik (SWE) d I. de Vroome (NED) 63 00 Retired
[6] R. Sramkova (SVK) d C. Perrin (SUI) 67(1) 62 75
[7] S. Xu (CHN) d A. Cadantu (ROU) 62 62
C. Dinu (ROU) d [8] J. Jaksic (SRB) 62 67(4) 64
N. Vikhlyantseva (RUS) d D. Seguel (CHI) 60 64
R. Jani (HUN) d V. Wongteanchai (THA) 75 76(5)
N. Dascalu (ROU) d V. Ivakhnenko (RUS) 64 64
M. Caregaro (ITA) d N. Burnett (ITA) 63 62
G. Garcia Perez (ESP) d J. Moore (AUS) 64 46 61
K. Piter (POL) d [WC] M. Bulgaru (ROU) 61 64
N. Podoroska (ARG) d [WC] V. Lukacs (HUN) 36 75 63

Programul de duminica:
CENTRE COURT start 2:00 pm
Calificari – [3] E. Kostova (BUL) vs [WC] G. Tatarus (ROU)
Calificari – R. Jani (HUN) vs C. Dinu (ROU)
Dupa o pauza corespunzatoare – Calificari – [3] E. Kostova (BUL) or [WC] G. Tatarus (ROU) vs G. Garcia Perez (ESP)

GRANDSTAND start 2:00 pm
Calificari – V. Tomova (BUL) vs B. Eraydin (TUR)
Calificari – [2] I. Shinikova (BUL) vs N. Dascalu (ROU)
Dupa o pauza corespunzatoare – Calificari – [4] M. Melnikova (RUS) vs V. Tomova (BUL) or B. Eraydin (TUR)

COURT 4 start 2:00 pm
Calificari – K. Piter (POL) vs [5] S. Celik (SWE)
Calificari – [1] M. Eguchi (JPN) vs N. Vikhlyantseva (RUS)

COURT 7 start 2:00 pm
Calificari – M. Caregaro (ITA) vs [7] S. Xu (CHN)
Calificari – N. Podoroska (ARG) vs [6] R. Sramkova (SVK)

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt311
2Astra Giurgiu311
3CFR Cluj110
4FC Botosani110
5Concordia Chiajna000
6Dinamo Bucuresti000
7Dunarea Calarasi000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10Gaz Metan Medias000
11Poli Iasi000
12U Craiova 1948000
13FCSB01-1
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1