Astazi incepe a treia editie a BRD Bucharest Open, cu primele meciuri din calificari. Sambata va avea loc si tragerea la sorti a tabloului principal

brd-bucharest-openSambata, 9 iulie, va debuta o noua editie a BRD Bucharest Open, a treia si probabil ultima, avand in vedere problemele de la Arenele BNR. In prima zi, se vor disputa primele meciuri din calificarile turneului din categoria WTA International, precum si tragerea la sorti, care va avea loc in cadrul unei conferinte de presa, programata la ora 15:00, la Arenele BNR. La aceasta conferinta va fi prezenta si Simona Halep, principala favorita, dar si Dumitru Haradau, presedinte BRD Bucharest Open, George Cosac, presedinte FR Tenis, Caludiu Cercel, director general adjunct al BRD Societe General, Marina Lutkova, WTA Supervisor, si Mihaela Testiban, arbitru principal.

Iata si programul de sambata:

CENTRE COURT start 10:00 am
Calificari – A. Cadantu (ROU) vs [7] S. Xu (CHN)
Calificari – C. Dinu (ROU) vs [8] J. Jaksic (SRB)

Nu intainte de 1:00 pm
Calificari – N. Dascalu (ROU) vs V. Ivakhnenko (RUS)

Nu intainte de 4:00 pm
TBA – Calificari – [3] E. Kostova (BUL) vs [WC] G. Tatarus (ROU)

GRANDSTAND start 10:00 am
Calificari – K. Piter (POL) vs [WC] M. Bulgaru (ROU)
Calificari – [WC] V. Lukacs (HUN) vs N. Podoroska (ARG)
Calificari – V. Wongteanchai (THA) vs R. Jani (HUN)
Calificari – [4] M. Melnikova (RUS) vs [WC] P. Udvardy (HUN)

COURT 4 start 10:00 am
Calificari – [2] I. Shinikova (BUL) vs V. Kamenskaya (RUS)
Calificari – I. de Vroome (NED) vs [5] S. Celik (SWE)
Calificari – N. Vikhlyantseva (RUS) vs D. Seguel (CHI)

Nu intainte de 4:00 pm
Calificari – [1] M. Eguchi (JPN) vs V. Grammatikopoulou (GRE)

COURT 7 start 10:00 am
Calificari – N. Burnett (ITA) vs M. Caregaro (ITA)
Calificari – C. Perrin (SUI) vs [6] R. Sramkova (SVK)
Calificari – G. Garcia Perez (ESP) vs J. Moore (AUS)

Nu intainte de 4:00 pm
TBA – Calificari – V. Tomova (BUL) vs B. Eraydin (TUR)

Pe lista capilor de serie, pe langa Simona Halep, se regasesc, in ordine, urmatoarele jucatoare: Sara Errani, Yulia Putintseva, Anna Karolina Schmiedlova, Laura Siegemund, Monica Niculescu, Danka Kovinic si Anastasija Sevastova.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000