Steaua s-a impus cu 3-0 in fata lui Charleroi, in al doilea amical al cantonamentului din Olanda

steaua-charleroiSteaua a castigat cu 3-0 al doilea meci amical din cadrul cantonamentului din Olanda, disputat impotriva lui Charleroi. Golurile ”ros-albastrilor” au fost marcate de catre Hamroun si Tudorie, acesta din urma reusind o ”dubla”.

Reghecampf a inceput meciul in formula: Nita – Enache, Tamas, Tosca, Dan Popescu – Pintilii, Achim – Popa, Stanciu, Chipciu – Golubovic. La pauza, la scorul de 0-0, antrenorul Stelei a schimbat aproape intreaga echipa, cu exceptia lui Tamas si Tosca. Incepand cu minutul 46, pe teren, s-au aflat Cojocaru, Simion, Momcilovic, Bourceanu, Muniru, Aganovic, Ovidiu Popescu, Hamroun si Tudorie.

Toate cele trei goluri au venit in ultimul sfert de ora: Hamroun, minutul 76, si Tudorie, minutele 87 si 90+1.

In primul amical din Olanda, Steaua s-a impus cu 1-0 in fata lui NEC Nijmegen. In urmatoarele zile, vicecampioana Romaniei va mai juca si impotriva rusilor de la Krylya Sovetov Samara si a grecilor de la PAOK Salonic.