Vlad Chiriches: ”Am luat gol la singura lor sansa… Trebuie sa ne luptam pentru victorie impotriva Albaniei. Sanse de calificare sunt in continuare…”

Dupa 1-1 cu Elvetia, capitanul Romaniei, Vlad Chiriches, crede in continuare in calificare si spune ca el si colegii lui vor lupta pentru victorie in fata Albaniei, in ultima etapa din grupa. Pe de alta parte, fundasul este dezamagit ca ”tricolorii” au luat gol, sustine el, la singura ocazie a elvetienilor din repriza a doua.

Cred ca in seara asta a trebuit sa suferim, a trebuit sa luptam pentru fiecare minge. Ne-am luptat, am incercat sa dam totul sa castigam, dar nu am reusit. Iarasi am luat un gol imparabil, la singura lor sansa de gol din repriza a doua. Ne-am luptat, dar asta a fost!

Trebuie sa ne luptam pentru victorie impotriva Albaniei. Sper sa fim toti 100% apti si sa reusim sa castigam.

Sanse de calificare sunt in continuare, dar ne trebuie acea victorie impotriva Albaniei si speram sa o obtinem. Se simte oboseala, dar e normal la un turneu final, e presiune”, a spus Vlad Chiriches, dupa meci, la Dolce Sport.