Lotul nationalei Romaniei convocat pentru World Rugby Nations Cup 2016

rugby-mingeNationala de rugby a Romaniei se pregateste pentru traditionalul turneu World Rugby Nations Cup care va avea loc la Bucuresti, intre 9 si 18 iunie, pe Stadionul National “Arcul de Triumf”.

In vederea acestei competitii, antrenorul Lynn Howells a selectat un lot de 23 de jucatori deja consacrati, carora li se vor alatura, dupa meciurile de pregatire cu Romania A, inca 10 jucatori, informeaza frr.ro.

Romania este detinatoarea trofeului, dupa ce a invins selectionata Argentina Jaguars, anul trecut, cu scorul 23-0 (7-0).

Lotul convocat pentru World Rugby Nations Cup:

Pilieri: Mihai Lazar (Castres Olympique), Constantin Pristavita (Stiinta Baia Mare), Alexandru Tarus (Beziers)
Tragatori: Otar Turashvili (Colomiers), Andrei Radoi (Timisoara Saracens)
Linia a doua: Valentin Poparlan (Timisoara Saracens), Marius Antonescu (Tarbes), Johan Van Heerden (Stiinta Baia Mare)
Linia a treia: Viorel Lucaci (CSA Steaua), Andrei Gorcioaia (Valence d’Agen), Stelian Burcea (Timisoara Saracens)
Mijlocasi la gramada: Valentin Calafeteanu (Timisoara Saracens), Tudorel Bratu (Dinamo), Alexandru Tigla (CSM Olimpia)
Mijlocasi la deschidere: Ovidiu Melniciuc (U Cluj), Jody Rose (Timisoara Saracens)
Centri: Florin Vlaicu (Calvisano), Ionut Balaban (CS Dinamo), Catalin Dascalu (CSA Steaua)
Aripi: Adrian Apostol (Stiinta Baia Mare), Stephen Shennan (Timisoara Saracens), Florin Dumitru (CSA Steaua)
Fundasi: Catalin Fercu (Timisoara Saracens)

9 iunie
Argentina XV – Spania ora 16:00
Uruguay – Emerging Italy, ora 18:00
Romania – Namibia, ora 20:00

13 iunie
Argentina XV – Emerging Italy, ora 16:00
Namibia – Spania, ora 18:00
Romania – Uruguay, ora 20:00

18 iunie
Uruguay – Spania, ora 16:00
Namibia – Emerging Italy, ora 18:00
Romania – Argentina XV, ora 20:00

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Rugby

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26