REZULTATE / Etapele cu numerele 25 (seriile 1, 2, 3, 5) si 29 (seria 4) din Liga 3. Lupta pentru promovare ramane deschisa in seriile 2 si 3, inaintea ultimei runde

asu-poli-liga-3Marti si miercuri se vor juca meciurile unei noi runde intermediare din Liga 3. Inaintea ultimelor doua runde, cunoasteam deja numele a trei echipe promovate, Sepsi OSK, ASU Poli si Luceafarul Oradea. Lupta pentru un loc in Liga 2 ramane insa deschisa in seriile 2 si 3 si inaintea ultimei etape. In seria a doua, cele doua echipe care lupta pentru prima pozitie, Juventus si Delta Dobrogea Tulcea, se vor intalni chiar in meci direct, in timp ce, in seria a treia, batalia se da in trei, intre SCM Pitesti, CS Afumati si FC Voluntari II.

PROGRAM:

SERIA 1:
Marti, 24 mai:
Aerostar Bacau – CSM Pascani 2-0
Miercuri, 25 mai:
Sporting Liesti – Petrotub Roman 2-1
Cetatea Tg Neamt – Olimpia Rm Sarat 0-3 (la masa verde)
Stiinta Miroslava – CS Panciu 3-0
Sepsi OSK Sf Gheorghe – FC Zagon 3-0 (la masa verde)
Atletico Vaslui – Metalosport Galati 0-1
Bucovina Radauti – Inter Dorohoi 0-3 (la masa verde)

SERIA 2:
Marti, 24 mai:
Viitorul Domnesti – Vointa Snagov 2-2
Gloria Popesti Leordeni – Juventus Bucuresti 1-8
Inainte Modelu – Unirea Slobozia 3-3
Delta Dobrogea Tulcea – CSM Oltenita 3-0
Miercuri, 25 mai:
Dinamo II Bucuresti – Viitorul II 0-3
Metaloglobus Bucuresti – Petrolistul Boldesti 4-2
CS Tunari sta

SERIA 3:
Marti, 24 mai:
FC Voluntari II – AFC Harman 5-0
Miercuri, 25 mai:
Sporting Rosiori – CS Stefanesti 0-4
Atletic Bradu – FC Aninoasa 0-2
Urban Titu – CS Podari 1-7
Concordia Chiajna II – Inter Olt Slatina 3-0 (la masa verde)
SCM Pitesti – CN Dinicu Golescu Campulung 6-0
CS Afumati – Sporting Turnu Magurele 2-1

SERIA 4:
Marti, 24 mai:
Pandurii II Tg Jiu – FC Hunedoara 4-1
CSM Lugoj – CS Ineu 2-0
Metalurgistul Cugir – CNS Cetate Deva 2-0
Millenium Giarmata – CSU Craiova II 1-1
Minerul Motru – Magura Cisnadie 1-5
ASU Poli Timisoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-1
Miercuri, 25 mai:
ASCO Filiasi – Performanta Ighiu 0-1

SERIA 5:
Marti, 24 mai:
CS Osorhei – Avantul Reghin 0-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Jucu 3-0 (la masa verde)
Miercuri, 25 mai:
Industria Galda – FC Zalau 2-1
CS Iernut – AFC Odorheiu Secuiesc 2-2
Sanatatea Cluj – ASF Comuna Recea 3-1
Luceafarul Balan – Unirea Dej 0-3 (la masa verde)
CSM Sighetu Marmatiei – Luceafarul Oradea 0-3 (la masa verde)

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB4157
2CFR Cluj3952
3CS U Craiova3452
4FC Viitorul2952
5Astra Giurgiu234-6
6CSM Poli Iasi204-7
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti3258
2FC Botosani2851
3OSK Sf Gheorghe1953
4Concordia Chiajna195-3
5FC Voluntari185-3
6ACS Poli Timisoara165-3
7Gaz Metan Medias155-2
8Juventus Bucuresti135-1