UPDATE / Dupa victoriile lui Atletico si Real, Barcelona a revenit pe primul loc in urma unui meci cu Gijon in care a avut 3 penalty-uri

msn-vs-gijonUPDATE / Dupa 8-0 in Galicia, Barcelona s-a impus cu 6-0 in fata lui Sporting Gijon, dupa golurile lui Messi, Suarez (4) si Neymar. Doua dintre reusitele uruguayanului si cea a brazilianului au venit din penalty-uri, intr-un interval de doar 12 minute.

UPDATE / Atletico Madrid a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Malaga, in etapa a 35-a din La Liga si e lider cu 82 de puncte. un punct peste Real si trei peste Barcelona, care urmeaza sa joace cu Gijon.

Fara CR7 accidentat, Real Madrid a castigat in etapa a 35-a, in deplasare, la Rayo Vallecano, scor 3-2, dupa ce a fost condusa cu 2-0 in primul sfert de ora, urcand pe primul loc in clasament, peste FC Barcelona si Atletico Madrid, care vor juca in aceasta seara cu Gijon, respectiv Malaga.

Rayo a marcat prin Embarba si Miku, in minutele 7 si 14, dar Real a reusit remontada, prin golurile marcate de Bale, minutul 35, Lucas, minutul 52 si din nou Bale, minutul 81.

In clasament, Real are acum 81 de puncte, 2 peste Barca si Atletico.