Leo Grozavu: ”Nimeni nu i-a certat pe baieti dupa infrangeri. (…) Cabrera e cel mai bun decar din Romania.”

leo-grozavuDupa ce a pierdut cu 6-0 meciul cu CFR Cluj, FC Botosani a recuperat si la capitolul golaveraj, in meciul de la Ploiesti, castigat cu 4-0 in fata Petrolului. La final, antrenorul Leo Grozavu l-a laudat pe cel care a marcat doua dintre goluri, Gonzalo Cabrera, despre care a zis ca este cel mai bun ”decar” din Romania.

Baietii s-au mobilizat foarte bine, am apelat la orgoliul lor. Ei sunt artizanii victoriei. Le-am spus ca eu cred ca ei pot mult mai mult, nimeni nu i-a certat dupa infrangeri si eram convins ca nu se va intampla ca la meciul cu CFR. Am reusit o prima repriza fantastica, ne-am facut ocazii si in repriza a doua. Vreau sa remarc publicul ploiestean, pentru ca putine echipe din Romania au un public care sa-i aplaude si la infrangere pe favoriti.

Lui Cabrera i-am dat multa incredere, eu sunt convins ca e cel mai bun decar din Romania”, a spus Grozavu, dupa meci, potrivit Dolce Sport.