EXCLUSIV / Dumitru Tudor: ”Am avut o discutie astazi cu primarul si s-ar putea ca Rada sa fie schimbat”. Razvan Rotaru, pregatit sa-i ia locul

Dumitru-TudorACS Berceni a remizat, la Balotesti, 1-1, iar, dupa joc, managerul Dumitru Tudor a spus, in emisiunea ”Fotbal la matineu”, de la Sport Total FM, ca Marian Rada ar putea fi demis. De asemenea, acesta a sugerat ca in locul fostului antrenor al Rapidului ar putea veni Razvan Rotaru.

Am avut 4-5 ocazii de singur cu portarul, am ratat. In minutul 5 am avut un 11 metri, nu ni s-a dat. In repriza a doua, jocul s-a echilibrat, ne-au dat gol, am egalat si noi. Apoi au avut ei un 11 metri si au ratat, iar meciul s-a terminat 1-1. Acesta e istoricul partidei.

Am avut o discutie astazi cu primarul si s-ar putea ca Rada sa fie schimbat. N-am avut niciodata discutia despre schimbarea lui Rada pana la rezultatul de astazi. Dupa meciul acesta, echipa este aproape de retrogradare si, atunci, lucrurile nu stau chiar foarte bine.

Avem deja un inlocuitor. El e plecat din tara si vine maine la pranz. Pana nu bat palma cu el, nu pot spune. Noul antrenor va fi ajutat de Stoichita, va fi consiliat de el.

Eu sunt prieten cu Rada, dar hotararea a fost luata de mai multe persoane”, a declarat Dumitru Tudor, la Sport Total FM.

Managerul a dezvaluit, in emisiunea ”Fotbal la matineu”, ca presedintele lui ACS Berceni, Stefan Stana, ar mari probleme de sanatate, lui fiindu-i amputata laba piciorului stang:

Si jucatorii vor avea de suferit daca nu termina pe locul 7. Vor fi penalizari… Vom vedea, dupa ce se va limpezi problema antrenorului. Avem si probleme cu Fane Stana, caruia i-a fost taiata laba piciorului din cauza diabetului”, a zis Tudor.